Patriotyczny kalendarz na walentynki - każdy może go mieć

2018.02.10 17:22
Mieszkańcy naszego regionu w ramach kampanii "Kocham Polskę" mogą za darmo dostać patriotyczny kalendarz.
Patriotyczny kalendarz na walentynki - każdy może go mieć
Fot: Justyna Fiedoruk

W sobotę (10.02) w centrum Białegostoku rozdawane były kalendarze z podobiznami postaci, które zapisały się na kartach naszej historii i miały duży wpływ na sytuację polityczną naszego kraju.

- Kapania społeczna "Kocham Polskę" jest organizowana przez Młodzież Wszechpolską w całym kraju. Jej głównym celem jest promocja pozytywnego patriotyzmu ponieważ uważamy, że w kontekście walentynek, czyli tego popularnego święta zakochanych, które jest dziś dość mocno skomercjalizowane, powinniśmy promować miłość do ojczyzny, która jest niewątpliwie jedną z piękniejszych miłości, bo miłością bezinteresowną – powiedział Bartosz Sokołowski, prezes Młodzieży Wszechpolskiej w Białymstoku.

W tym roku akcja nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego na kalendarzu rozdawanym mieszkańcom naszego regionu i nie tylko znajdziemy: Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Józefa Piłsudskiego.

- Te wszystkie postaci odbyły się pozytywnym światłem na odzyskanie przez Polskę niepodległości – mówi Michał Mikucki z Młodzieży Wszechpolskiej.

Akcja jest w tym roku przeprowadzana przed 14 lutego, bowiem walentynki przypadają w środę popielcową. Wszechpolacy w najbliższych dniach będą rozdawali kalendarze w Sokółce, Czarnej Białostockiej, Wysokiem Mazowieckiem, Suwałkach oraz w Łomży. Osoby, które chciałyby dostać taki plakat, mogą indywidualnie umówić się na jego odbiór. Kontaktować można się ze stowarzyszeniem przez portale społecznościowe.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1464 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39