Pechowy sparing z Widzewem. Jaga przegrała, a Gual doznał kontuzji

2023.03.26 17:10
W trakcie przerwy na mecze narodowych reprezentacji Jagiellonia Białystok rozegrała w Kępie sparing z łódzkim Widzewem. Spotkanie z beniaminkiem nie potoczyło się po myśli Dumy Podlasia.
Pechowy sparing z Widzewem. Jaga przegrała, a Gual doznał kontuzji
Fot: Grzegorz Chuczun

Maciej Stolarczyk po ligowych starciach z Górnikiem Zabrze (2:1) i Zagłębiem Lubin (2:2) utrzymał posadę trenera Jagiellonii, ale pozycja 51-latka w białostockim klubie wciąż nie jest dobra. By w zespole Dumy Podlasia nie doszło do zmiany na stanowisku szkoleniowca, drużyna z północno-wschodniej części kraju musi solidnie punktować również w kolejnych spotkaniach.

Przerwę reprezentacyjną Jagiellonia spędza więc na intensywnych treningach, ale w niedzielę (26.03) miał też miejsce mecz kontrolny z Widzewem. Po golach Juliusza Letniowskiego i Filipa Zawadzkiego w drugiej połowie Duma Podlasia przegrała sparingową potyczkę 0:2, a na dodatek Żółto-Czerwoni starcie to okupili kontuzją ważnego zawodnika.

- Sparing z Widzewem miał dwa cele. Pierwszym było podsumowanie pierwszego, cięższego tygodnia treningów. Wykorzystaliśmy przerwę reprezentacyjną, aby mocniej popracować i na koniec tego mikrocyklu rozegraliśmy niedzielny mecz. Jednocześnie była to okazja do przetestowania dwóch ustawień. Potyczka była elementem przygotowań do spotkania w Mielcu, a także kolejnych meczów, które pozostały nam do końca sezonu. Zagraliśmy w dwóch składach, jedynie dwóch graczy zagrało w większym wymiarze czasowym. Staraliśmy się przetestować elementy pod kątem zbliżającej się potyczki ze Stalą. W trakcie meczu boisko przedwcześnie musiał opuścić Marc Gual. W Białymstoku Hiszpan przejdzie badania i zobaczymy, jak poważny jest jego uraz. Na szczęście pozostali zawodnicy są zdrowi i gotowi na kolejne treningi - powiedział na łamach oficjalnej strony internetowej białostockiego klubu Maciej Stolarczyk.

Przypomnijmy, że wyjazdowe starcie ze Stalą Mielec Jaga rozegra w przyszły poniedziałek (3.04). Mecz ten rozpocznie się o godz. 19.00.

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 0:2 (0:0)
Bramki: Juliusz Letniowski 55, Filip Zawadzki 68

Widzew Łódź: Jakub Wrąbel - Paweł Zieliński, Patryk Stępiński (46' Serafin Szota), Bożidar Czorbadżijski, Martin Kreuzriegler, Dominik Kun - Jakub Sypek (46' Ernest Terpiłowski), Juljan Shehu, Juliusz Letniowski (60' Marek Hanousek), Kristoffer Hansen (60' Filip Zawadzki) - Łukasz Zjawiński (60' Bartłomiej Pawłowski)

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerović (60' Bartłomiej Żynel) - Tomasz Kupisz (80' Michał Samborski), Dusan Stojinović (46' Paweł Olszewski), Mateusz Skrzypczak (46' Michał Pazdan), Israel Puerto, Bartłomiej Wdowik (46' Kacper Tabiś) - Michal Sacek (46' Oliwier Wojciechowski), Taras Romanczuk (46' Juan Cámara), Aurelien Nguiamba (75' Bartosz Wiktoruk) - Jesus Imaz (46' Bartosz Bida), Marc Gual (46' Maciej Bortniczuk)

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

893 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39