Pełne trybuny i Szymon Marciniak w roli arbitra. Niesamowite obrazki w podlaskiej A-klasie

2023.06.18 19:51
Niedzielny (18.06) mecz pomiędzy KS Turośnianką a GKS-em Rutki pozostanie w pamięci kibiców na długo. Wszystko za sprawą tego, że spotkanie sędziował obecnie najlepszy arbiter na świecie.
Pełne trybuny i Szymon Marciniak w roli arbitra. Niesamowite obrazki w podlaskiej A-klasie
Fot: KS Turośnianka/kadr z transmisji na YT

Był dziecięcy turniej, był rodzinny piknik, był też mecz, który zgromadził na trybunach stadionu w Turośni Kościelnej czterocyfrową liczbę widzów, przez co obiekt wręcz pękał w szwach. Fani gospodarzy przywitali zawodników głośnym dopingiem, a także efektowną oprawą. Pojawiła się ok. 30-metrowa sektorówka z podpisem "To nie nasza wina, że piracka w nas jest siła", a wszystko zostało okraszone pirotechnicznym stemplem w postaci odpalenia rac.

Piłkarskie święto zorganizowano z dwóch powodów. Po pierwsze, KS Turośnianka po meczu świętowała awans do klasy okręgowej, a po drugie, starcie A-klasy zgodził się sędziować Szymon Marciniak. Arbiter, który ma za sobą prowadzenie finału mistrzostw świata i Ligi Mistrzów, przybył na Podlasie awionetką i był prawdziwą gwiazdą wydarzenia mającego miejsce w Turośni Kościelnej. 42-letni sędzia rozdawał autografy, robił pamiątkowe zdjęcia, a także mógł usłyszeć swoje nazwisko skandowane przez licznie zgromadzonych kibiców.

Jeżeli chodzi o sam mecz, to ten był interesujący. Wprawdzie początek rywalizacji nie stał na zbyt wysokim poziomie, ale z czasem trema piłkarzy obu ekip opuściła i zaczęło się granie, jak na warunki A-klasy, dosyć atrakcyjne. Najpierw dwukrotnie do siatki trafili gospodarze, lecz ambitnie prezentujący się goście nie załamali się takim obrotem spraw i jeszcze w pierwszej połowie zdobyli gola kontaktowego, a później, już po zmianie stron, doprowadzili do wyrównania, a następnie, po rzucie rożnym i celnym uderzeniu głową, wygrywali 3:2.

Drużyna Turośnianki starała się odpowiedzieć - raz po strzale z rzutu wolnego piłka obiła poprzeczkę, a raz futbolówkę z linii bramkowej wybili gracze GKS-u Rutki - ale ostatecznie ekipie, która zwyciężyła II gr. podlaskiej A-klasy, nie udało się uratować choćby punktu. Mimo to na twarzach fanów gospodarzy próżno było szukać smutku, bo w niedzielny wieczór wynik meczu miał tak naprawdę znaczenie drugorzędne.

KS Turośnianka Turośń Kościelna - GKS Rutki 2:3 (2:1)

Końcowa tabela rozgrywek: Podlaski futbol. A-klasa (gr. II) - 22. kolejka

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1172 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39