Pierwsza edycja akcji Daj Włos! w Białymstoku zakończyła się sukcesem. Będą kolejne

2015.12.09 00:00
W poniedziałek (7.12) w białostockim salonie fryzjerskim Szalone Nożyczki była możliwość darmowego obcięcia włosów w zamian za przekazanie ich na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.
Pierwsza edycja akcji Daj Włos! w Białymstoku zakończyła się sukcesem. Będą kolejne
Fot: Rak'n'Roll

Kilka dni temu pisaliśmy o przyłączeniu się jedynego dotychczas salonu fryzjerskiego w naszym mieście do ogólnopolskiej akcji Fundacji Rak'n'Roll (więcej: Daj Włos! Przyjdź na darmowe strzyżenie i podaruj swoje włosy kobietom walczącym z rakiem).

Po raz pierwszy przeprowadzono ją w poniedziałek i już wzbudziła duże zainteresowanie.

- Obcięłyśmy i wykonałyśmy metamorfozę szesnastu kobietom. Dodatkowo jeszcze cztery przyniosły ścięte w domu włosy - mówi Katarzyna Blaszko, właścicielka salonu Szalone Nożyczki.

Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów naszego wyglądu, choć często nie zdajemy sobie sprawy jak dużo dla nas znaczą.
- Przyszły do nas kobiety w każdym wieku. Niektórym wcale nie zależało na włosach, ale były też takie, które zdecydowały się wziąć udział w akcji i oddać swoje włosy tylko ze względu na ten szczególny cel - opowiada Katarzyna.

Tego dnia były dostępne cztery stanowiska i obowiązywały zapisy telefoniczne.
- Listę miałyśmy już zamkniętą, ale jeszcze w trakcie akcji, w poniedziałek dzwoniły kolejne chętne. Mamy już osiem kobiet na liście rezerwowej - dodaje Katarzyna.

Duże zainteresowanie akcją spowodowało, że już planowana jest kolejna jej edycja, najprawdopodobniej w styczniu.

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W ramach akcji Daj Włos! każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii, które za darmo wykona warszawska perukarnia i przekaże je, również za darmo, kobietom walczącym z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

W ramach współpracy z białostocką fundacją "Pomóż Im" zebrane w poniedziałek włosy powrócą w formie peruk na Podlasie i zostaną przekazane tutejszym chorym kobietom.

Ewa Reducha
ewa.r@bialystokonline.pl

1635 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39