Pierwsza obrona w nowym kampusie

2014.12.08 00:00
W poniedziałek (8.12) w nowym kampusie na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się pierwsza obrona pracy doktorskiej.
Pierwsza obrona w nowym kampusie
Fot: UwB
Vladimir Bessono

Doktorant - Vladimir Bessono pochodzi z Jekaterinburga w Rosji. Zdecydował się na obronę pracy w Białymstoku, ponieważ zainteresowały go badania tutejszego profesora Andrzeja Maziewskiego. Bessono współpracował w naszym mieście z pięcioma innymi doktorantami pochodzącymi m.in. z Ukrainy, Białorusi i Pakistanu. Wspólnie realizowali m.in. prestiżowy projekt pt. "Statyka i dynamika kryształów magnonicznych i magnetofotonicznych w Zakładzie Fizyki Magnetyków".

Pierwszy doktorant w nowym kampusie prowadzi rozległe badania. Współpracuje m.in. z Uniwersytetem w Munster oraz Centrum Badań Materiałowych Białoruskiej Akademii Nauk w Mińsku. Miał okazję korzystać ze specjalistycznej aparatury, jaką jest stetoskop rozpraszania światła Brillouina z rozdzielczością czasowo-przestrzenną, z którego korzystał m.in. Peter Grunberg – laureat Nagrody Nobla z 2007 roku.

Vladimir Bessonov jest również współautorem 10 prac, które opublikowane zostały w międzynarodowych czasopismach. Jego rozprawa doktorska pt. "Magnetization dynamics in patterned thin films", czyli "Dynamika namagnesowania w strukturyzowanych cienkich warstwach" powstała na podstawie 3 prac, które publikowane były w amerykańskim Applied Physics Letters.

Wydział Fizyki na Uniwersytecie w Białymstoku ma nadzieję, iż w przyszłym roku uzyska uprawnienia habilitacyjne, dzięki czemu będzie miał możliwość prowadzenia samodzielnych studiów doktoranckich.

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl
1364 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39