Pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja Rady Miasta

2013.09.30 00:00
W poniedziałek (30.09), po trzech miesiącach przerwy, spotykają się białostoccy radni. Mają m.in. podjąć uchwały dotyczące opłat za pobyt dzieci w przedszkolu.
Pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja Rady Miasta
Fot: ESD
Sesja Rady Miasta

Można się spodziewać, że jednym z bardziej burzliwych punktów porządku obrad będzie ten poświęcony przyznaniu koncesji na sprzedaż alkoholu w Białymstoku. W czasie sesji mają zostać nadane statuty prowadzonym przez miasto Galerii Arsenał i Muzeum Wojska. Ponadto radni pochylą się nad sprawami przedszkoli - ustalą stawki opłat za pobyt w nich dzieci oraz zasady udzielania dotacji szkołom i przedszkolom niepublicznym.

Pojawią się również punkty poświęcone zagospodarowaniu przestrzennemu miasta. Radni mają nadać nazwę nowej ulicy na osiedlu Dojlidy oraz przyjąć plany zagospodarowania częściom osiedli Wygoda i Młodych.

Aż 5 punktów obrad będzie poświęconych skargom na prezydenta miasta. Jeden dotyczący długiego i biurokratycznego rozpatrywania wniosków przez prezydenta, dwa na nieudzielenie przez niego dostępu do informacji publicznej, złożony przez Krzysztofa Jurgiela ws. naruszenia prawa wyborczego oraz skarga wspólnoty mieszkaniowej. Radni rozpatrzą również skargę na działalność Galerii im. Sleńdzińskich.

W czasie wrześniowej sesji nie zabraknie też przyjemnych wydarzeń. Przewodniczący Rady Miasta nagrodzi nauczycieli-animatorów kultury.

Początek posiedzenia o godz. 10.00 w sali konferencyjnej urzędu wojewódzkiego.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

894 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39