Pierwsza pomoc. WOŚP chce pobić rekord

2013.10.09 00:00
Już w środę (16.10) przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chce pobić rekord w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy.
Pierwsza pomoc. WOŚP chce pobić rekord
Fot: materiały organizatora

Organizatorzy chcą pobić rekord w udzielaniu pierwszej pomocy. Całe wydarzenie odbędzie się 16 października 2013 r., kiedy przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Bicie rekordu polegało będzie na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie - przez jak największą ilość osób. Wszyscy chętni, którzy mają dostęp do fantomu (np. w szkole, pracy, domu, itd.) są zaproszeni do wzięcia udziału w akcji. Całe wydarzenie będzie trwało pół godziny.

Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, wystarczy zarejestrować się za pomocą formularza, który znajduje się na stronie internetowej: www.rekord.wosp.org.pl i w środę (16.10) w samo południe przystąpić do resuscytacji na fantomie.

Akcję bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy organizuje Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy współpracy z Polską Radą Resuscytacji oraz szkołami uczestniczącymi w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować" (RUR).

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

945 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39