Pierwszy Ambient Park w Polsce na Plantach

2010.08.14 00:00
Subtelna, przestrzenna muzyka pomiędzy drzewami, oryginale wizualizacje, hipnotyzująca mono-recytacja i taniec z ogniem. W niedzielę, już od godz. 13 białostockie Planty staną się pierwszym w Polsce Ambient Parkiem.
Pierwszy Ambient Park w Polsce na Plantach
Fot: materiały organizatora

Muzyka Ambient jest gatunkiem odchodzącym od linearnie rozwijanej linii melodycznej mającym swe początki dziesiątki lat temu i należącym do minimalistycznego nurtu klasycznej muzyki elektronicznej. Ambient to estetyka, która wypełnia i ozdabia przestrzeń dźwiękową nie pochłaniając uwagi, ociera się jedynie o świadomość słuchacza.

-Projekt Ambient Park ma na celu zachęcić Białostoczan i naszych gości by aktywnie korzystali z oferty miejskich parków Białegostoku. Na plantach stanie scena o niewielkim, nieinwazyjnym rozmiarze, na której występować będą artyści związani z nurtem ambientowym. Nagłośnienie  zostanie zaprojektowane tak, aby objąć swoim zasięgiem jak największe połacie parku, nie stwarzając jednocześnie wrażenia hałasu. Muzyka ma subtelnie wypełniać przestrzeń między drzewami, snuć się po trawnikach, ukradkiem podgryzać watę cukrową - zdradza Jędrzej Dtekk Dondziło, organizator imprezy.

Dodatkiem do muzyki będzie program poetycko-literacki odczytany przez przez Andrzeja Bajguza z Radia Białystok, a także duety dj'ów z vj'ami. Na koniec taniec z ogniem pokaże Rada Puchaczy. Impreza jest częścią Bialysto Up To Date Festiwal. Wstęp wolny. Patronujemy wydarzeniu.

Zobacz szczegółowy program: Amient Park na Plantach

MAG

921 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39