Pierwszy człowiek na Księżycu. Kim był Neil Armstrong? [WIDEO]

2019.08.24 07:59
Tym razem filmowe spotkanie w ramach Podlaskiej Akademii Kultury będzie związane z 50. rocznicą lądowania człowieka na Księżycu. Pokaz filmu "Pierwszy człowiek" odbędzie się w niedzielę (25.08).
Pierwszy człowiek na Księżycu. Kim był Neil Armstrong? [WIDEO]
Kadr z filmu "Pierwszy człowiek"

Na fali wspólnego sukcesu sześciokrotnie nagrodzonego Oscarem obrazu "La La Land" Damien Chazelle i Ryan Gosling ponownie połączyli siły w historycznej opowieści o misji NASA, dzięki której na Księżycu wylądował człowiek. Film skupia się na życiu Neila Armstronga w latach 1961-1969.

"Pierwszy człowiek" to wstrząsająca, opowiedziana w pierwszej osobie historia na podstawie książki Jamesa R. Hansena. Zapis trudu, wyrzeczeń i poświęcenia, które wiązały się z jedną z najbardziej niebezpiecznych misji w historii ludzkości.Tym, co najbardziej urzeka w filmie "Pierwszy człowiek", jest otoczka audiowizualna, która wrzuca nas w sam środek akcji, umożliwiając nam, niemal dosłownie, odnaleźć się w butach Armstronga, gdy przygotowuje się do misji. Początkowe sceny lotu samolotem, test w kabinie antygrawitacyjnej czy sekwencja samej podróży na Księżyc - wszystkie te momenty nakręcone są z ogromną werwą i wyczuciem, używając do tego celowo rozchwianej, roztrzęsionej kamery, która jednak jest w pełni uzasadniona, gdyż jest de facto oczami bohatera. Takie zagranie sprawia, że współodczuwamy fizyczne doznania bohatera - czujemy się, jakbyśmy sami byli w rakiecie kosmicznej. Warto zatem obejrzeć film na jak największym ekranie.

Początek pokazu o godz. 15.00 w kinie Forum. W planach jest też spotkanie z dr. Kamilem Dereszem, kierownikiem działu Planetarium Centrum Nauki Kopernik.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Podlaska Akademia Kultury, który trwa w Białostockim Ośrodku Kultury.

Zobacz też: Podlaska Akademia Kultury - Pierwszy człowiek

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1227 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39