Pierwszy krok w stronę nowej jednostki straży pożarnej w Białymstoku

2017.03.01 13:51
Na działce przy ul. Plażowej może w przyszłości powstać jednostka straży pożarnej. Ma ona zastąpić tą, która mieści się obecnie na terenie Sklejek.
Pierwszy krok w stronę nowej jednostki straży pożarnej w Białymstoku
Fot: Justyna Fiedoruk

Podczas poniedziałkowej (27.02) sesji rady miasta zdecydowano o zamianie działek pomiędzy miastem a wojewodą. W zamian za mającą 0,5 ha nieruchomość przy ul. Plażowej, magistrat otrzyma we władanie 5 mniejszych, zlokalizowanych w centrum miasta – przy ul. Świętojańskiej, Mickiewicza, Miłosza, Elektrycznej i Grunwaldzkiej.

Dzięki tej transakcji, wojewoda otrzyma teren, który będzie mógł przekazać straży pożarnej pod budowę nowej jednostki. Jest ona potrzebna w tym rejonie miasta, gdyż niedługo nie będzie już posterunku znajdującego się na terenie zakładu Biaform, w której obecnie stacjonuje jeden zastęp strażaków.

- Warto, aby tam była straż pożarna, jest to duże osiedle, przybywa też nowych mieszkańców, jest też strefa ekonomiczna. Z tego miejsca mamy dogodny wyjazd w różne strony powiatu, to też jest bardzo ważne – mówi Paweł Ostrowski, rzecznik białostockich strażaków.

Za wcześnie jest, żeby określić jak duża będzie nowa jednostka. Trudno także oszacować czas jej powstania i koszt inwestycji. Wszystko jednak powinno zostać wyjaśnione w najbliższych miesiącach.

Obecnie, poza jednostką w Sklejkach, w Białymstoku mieszczą się 4 jednostki straży pożarnej - przy ul. Warszawskiej, Transportowej, Andersa oraz Przędzalnianej.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1536 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39