Pijana jechała hulajnogą elektryczną, bo spieszyła się do pracy

2023.07.20 12:40
Policjanci zatrzymali do kontroli 48-latkę, która pijana jechała hulajnogą elektryczną. Co ciekawe, tłumaczyła mundurowym, że jedzie do pracy.
Pijana jechała hulajnogą elektryczną, bo spieszyła się do pracy
Fot: KPP Augustów

Wypadki drogowe nie zawsze dotyczą tylko samochodów. Czasem sytuacje, które wydają się błahe, również mogą zakończyć się poważnymi konsekwencjami. Tak właśnie było w przypadku 48-letniej kobiety, która postanowiła skorzystać z hulajnogi elektrycznej jako środka transportu.

Policjanci z augustowskiej drogówki zwrócili na nią uwagę i zatrzymali ją do kontroli. Już na pierwszy rzut oka było widać, że zachowanie kierującej jest podejrzane. Dlatego postanowili przeprowadzić badanie alkomatem. Niestety, wynik potwierdził ich przypuszczenia – w organizmie 48-latki znajdował się ponad promil alkoholu.

Kobieta usiłowała tłumaczyć swoje zachowanie policjantom, twierdząc, że nie miała innego środka transportu i musiała dotrzeć do pracy. Jednak to nie zmieniało faktu, że kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale i nielegalne.

Kobieta została ukarana mandatem karnym. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za jazdę hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu albo grzywna nie niższa niż 2500 zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1874 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39