Pijani piesi. Doszło do dwóch potrąceń

2015.01.14 00:00
Na terenie powiatu suwalskiego doszło do dwóch potrąceń osób pieszych. Okazało się, że obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu, a jeden z nich nie miał wymaganych elementów odblaskowych. W wyniku zdarzeń 45- i 55-latek trafili do szpitala.
Pijani piesi. Doszło do dwóch potrąceń
Fot: KWP Białystok

We wtorek (13.01) po południu suwalska policja otrzymała zgłoszenie o potrąceniu osoby pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Staszica. Na miejscu zdarzenia mundurowi wstępnie ustalili, że 23-latek kierujący oplem, jadąc ulicą Sikorskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego przez jezdnię 55-latka.

W wyniku zdarzenia pieszy ranny trafił do szpitala. Okazało się, że był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,6 promila alkoholu.

Do drugiego podobnego wypadku doszło około godziny 20.00 w miejscowości Dowspuda w gminie Raczki. Tutaj 58-letni kierowca opla potrącił 45-latka, który idąc prawą stroną jezdni poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych najprawdopodobniej wtargnął na drogę bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód. Na skutek uderzenia mężczyzna z poważnymi obrażeniami nóg został przewieziony do szpitala. Okazało się, że również był pijany.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1170 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39