Pijany kierowca wjechał w sklep. Potem zasnął na miejscu pasażera

2023.12.21 07:51
Do zdarzenia doszło na terenie gminy Zawady. Kierowca volkswagena uderzył w sklep i odjechał. Następnie przesiadł się na miejsce pasażera i zasnął. Miał ponad 3 promile alkoholu w swoim organizmie.
Pijany kierowca wjechał w sklep. Potem zasnął na miejscu pasażera
Fot: Podlaska Policja

Do dyżurnego białostockiej komendy policji zadzwoniła kobieta. Poinformowała mundurowych, że będąc w sklepie widziała jak kierowca volkswagena cofając, uderzył w budynek i uciekł z miejsca zdarzenia. Działo się to na terenie gminy Zawady. Przybyli na miejsce policjanci z białostockiej drogówki dostrzegli uszkodzenia na przeszklonym wejściu do sklepu. Słowa dzwoniącej po służby kobiety potwierdził jeszcze jeden świadek całego zajścia. Do rozmawiających ze świadkami mundurowych dołączył mężczyzna, który poinformował zgromadzenie, że samochód sprawcy kolizji stoi na parkingu innego pobliskiego sklepu.

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. Rzeczywiście, zastali tam zaparkowanego volkswagena i śpiącego na miejscu pasażera mężczyznę. Był nim 47-letni mieszkaniec sąsiedniej gminy. Kierowca został poddany badaniu alkomatem, które wykazało, że miał on ponad 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Kluczyki od samochodu zostały odnalezione przez policjantów w drzwiach po stronie pasażera.

Mundurowi ustalili ponadto, że 47-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd odjechał na lawecie. Zgodnie z Kodeksem Karnym, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1661 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39