Pijany kierowca wylądował w rowie. Nie miał prawa jazdy

2024.06.07 07:40
32-letni kierowca opla zjechał na przeciwległy pas ruchu i zatrzymał się w rowie. Jak się okazało, miał 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego samochód nie posiadał badań technicznych.
Pijany kierowca wylądował w rowie. Nie miał prawa jazdy
Fot: Podlaska Policja

Policjanci podczas służby dostali informację o zdarzeniu drogowym w Markowszczyźnie. Z przekazanych informacji wynikało, że osobówka zjechała na przeciwległy pas ruchu i zatrzymała się w rowie, a kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Na miejsce pojechali policjanci z łapskiego komisariatu. Przy pojeździe, który wpadł do rowu, siedział mężczyzna. Obok niego stało dwóch innych kierowców, którzy go pilnowali. Kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu.

Policyjna kontrola wykazała 3 promile i brak uprawnień

Badanie alkomatem wykazało, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a jego pojazd nie ma badań technicznych. Mężczyzna został zatrzymany i trzeźwiał w policyjnym areszcie. Jego samochód odjechał na lawecie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1174 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39