POLECAMY
39-latek pędził ulicami Białowieży 107 km/h. Kiedy policjanci skontrolowali mężczyznę, okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku podczas porannego patrolu w Białowieży zauważyli na ul. Gen. Waszkiewicza wyjątkowo szybko jadącego mercedesa, który wyprzedził nieoznakowany radiowóz. Po krótkiej chwili i zmierzeniu prędkości samochodu przez zainstalowany w policyjnym pojeździe wideorejestrator okazało się, że w miejscu, w którym maksymalna dopuszczalna prędkość to 50 km/h, kierowca mercedesa poruszał się ponad 107 km/h. Po zatrzymaniu auta do kontroli funkcjonariusze wyczuli od siedzącego za kierownicą mężczyzny zapach alkoholu. Po zbadaniu 39-latka wyszło na jaw, że w organizmie ma blisko pół promila alkoholu. Stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl
Nauka 10:21
Aktualności 10:00
Kultura i Rozrywka 08:10
Aktualności 08:00
Biznes 07:50
Aktualności 2026.06.16 17:00
Kulinaria 2026.06.16 15:22
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji