Pili alkohol, potem wsiedli "za kółko". Teraz za to odpowiedzą

2017.09.05 18:39
Wciąż wiele osób decyduje się wsiąść za kółko mimo, iż wcześniej piły alkohol. W miniony weekend policja znów odnotowała kilka takich przypadków. Rekordzista miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Pili alkohol, potem wsiedli "za kółko". Teraz za to odpowiedzą
Fot: pixabay.com

Łącznie w miniony weekend białostocka policja zatrzymała 8 pijanych kierowców. Także czujni obywatele udaremnili próbę prowadzenia samochodu po alkoholu. W piątek (1.09) mundurowi otrzymali informację o zdarzeniu na ul. Nowowarszawskiej. Zatrzymano tam 22-latka, który kierował audi. Było od niego czuć silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, iż młody kierowca miał prawie 2,5 promila. To nie koniec jego problemów, bowiem policjanci ustalili też, iż nie ma on uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Kolejni "odważni", którzy postanowili wsiąść za kółko będąc "na gazie", zostali zatrzymani w sobotę i niedzielę. Nieopodal ul. Barszczańskiej zatrzymano 20-letniego kierowcę opla, który również wydmuchał prawie 2,5 promila. Tak jak jego piątkowy poprzednik - też nie miał prawa jazdy.

Pozostałych 6 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zostali w weekend zatrzymani miało od 0,5 do 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wszystkim zostały zabrane prawa jazdy. Za swoje zachowanie będą teraz odpowiadali przed sądem.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

316 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39