Piłkarska III liga. Zapunktowała tylko Olimpia

2018.08.13 08:19
Po prawie dwóch miesiącach przerwy ruszyły rozgrywki piłkarskiej III ligi. Podlaskie drużyny nie weszły jednak w sezon najlepiej. Olimpia Zambrów swój mecz zremisowała, a pozostałe dwie ekipy z północno-wschodniej Polski zaliczyły porażki.
Fot: olimpiazambrow.net

2:2 - takim wynikiem zakończyło się domowe spotkanie Olimpii Zambrów z Huraganem Morąg. Gospodarze mają prawo narzekać na brak triumfu, gdyż po zaledwie kilkudziesięciu sekundach gry prowadzili już 1:0, a w 26. minucie wygrywali 2:0. Bramki dla Biało-Niebieskich zdobyli Bartosz Zakrzewski i Wojciech Nasuto.

Podopieczni Artura Woronieckiego nie zdołali jednak utrzymać w inauguracyjnym boju zwycięstwa. W ostatnim fragmencie rywalizacji bramkarza Olimpii pokonali bowiem Joao Criciuma oraz Paweł Galik, przez co mecz zakończył się podziałem oczek.

Bez punktów, a nawet bez gola, swoje występy ukończyły pozostałe ekipy z Podlasia. Beniaminek z Wysokiego Mazowieckiego poległ na własnym terenie 0:2 z jedną z najlepszych drużyn poprzedniego sezonu, która teraz przeżywa problemy (odejście prezesa i wycofanie się sponsora), czyli Lechią Tomaszów Mazowiecki, zaś ŁKS 1926 Łomża dostał na wyjeździe lanie od Znicza Biała Piska. Łomżyński Klub Sportowy do przerwy remisował z przeciwnikiem 0:0, ale po zmianie stron rywale strzelili aż trzy gole i wysoka porażka stała się faktem.

W następnej kolejce wszystkie podlaskie drużyny zagrają w delegacji. ŁKS podejmie Legionovię Legionowo, Olimpia zmierzy się z MKS-em Ełk, natomiast Ruch zagra z Ursusem Warszawa. Mecze te już w najbliższą środę (15.08).

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ

Olimpia Zambrów - Huragan Morąg 2:2 (2:0)
Bramki: Bartosz Zakrzewski 1, Wojciech Nasuto 26 - Joao Criciuma 72, Paweł Galik 88
Olimpia Zambrów: Piotr Czapliński – Przemysław Jastrzębski, Adam Radecki (59’ Emil Łupiński), Bartosz Zakrzewski, Michał Dawidowicz, Michał Hryszko (79’ Łukasz Gryko), Patryk Malinowski, Mateusz Ostaszewski, Wojciech Nasuto (81’ Mateusz Jastrzębski), Kamil Jackiewicz, Kamil Zalewski

Ruch Wysokie Mazowieckie - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Maćczak 55, 65

Znicz Biała Piska - ŁKS 1926 Łomża 3:0 (0:0)
Bramki: Mateusz Jambrzycki 56, Karol Kosiński 60, Paweł Adamiec 88
ŁKS 1926 Łomża (skład wyjściowy): Kalinowski - Ziemak, Melao, Wasiulewski, Rakowski - Cychol, Zalewski, Tarnowski, Wardzyński - Maćkowski, Demianiuk