Piłkarz Jagiellonii po raz trzeci z rzędu staje do walki o tytuł "Młodzieżowca Miesiąca"

2023.11.02 09:07
Kto zostanie "Młodzieżowcem Października PKO Banku Polskiego 2023"? O cenne wyróżnienie rywalizują Łukasz Bejger (Śląsk Wrocław), Kamil Lukoszek (Górnik Zabrze) i Dominik Marczuk (Jagiellonia Białystok).
Piłkarz Jagiellonii po raz trzeci z rzędu staje do walki o tytuł "Młodzieżowca Miesiąca"
Fot: Jagiellonia Białystok

2 gole i 8 asyst - takim dorobkiem może pochwalić się Dominik Marczuk w sezonie 2023/2024, jeżeli weźmiemy pod uwagę rozgrywki PKO Ekstraklasy i Pucharu Polski. Tylko w samym październiku 20-letni jagiellończyk strzelił 1 gola i zaliczył 3 asysty, dzięki czemu urodzony w Międzyrzecu Podlaskim skrzydłowy znalazł się w gronie zawodników nominowanych do tytułu "Młodzieżowca Miesiąca". Przeciwnikami Marczuka w walce o cenną statuetkę są Łukasz Bejger ze Śląska Wrocław i Kamil Lukoszek z Górnika Zabrze.

Przypomnijmy, że zawodnik Dumy Podlasia jest już po raz trzeci z rzędu w gronie nominowanych do tytułu "Młodzieżowca Miesiąca". Niestety do tej pory 20-latkowi nie udało się zgarnąć prestiżowej nagrody. We wrześniu Marczuk przegrał rywalizację z Dawidem Drachalem (Raków Częstochowa), a w sierpniu z Kajetanem Szmytem (Warta Poznań). Z kolei w lipcu najlepszym młodym zawodnikiem w PKO Ekstraklasie został Filip Marchwiński z Lecha Poznań.

Przypomnijmy, że w tym sezonie status młodzieżowca przysługuje graczom urodzonym w 2002 r. lub młodszym i posiadającym polskie obywatelstwo. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą ubiegać się o nagrodę "Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego", a nominowani oraz zwycięzca są wybierani na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy poza boiskiem. W październiku pod uwagę zostały wzięte dokonania z okresu od 11. do 13. kolejki oraz ewentualnych spotkań zaległych.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1279 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39