Piłkarze Dumy Podlasia w jedenastce kolejki

2021.04.13 19:05
W 24. kolejce PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała na własnym terenie z Cracovią. Triumf 2:1 poskutkował tym, że do dwóch zawodników podlaskiego zespołu powędrowały nominacje do grona najlepszych piłkarzy weekendu.
Piłkarze Dumy Podlasia w jedenastce kolejki
Fot: Grzegorz Chuczun

Jagiellonia Białystok nie zagrała z Cracovią perfekcyjnie. Ba, nie zagrała nawet dobrze, ale mimo to żółto-czerwonej drużynie i tak udało się zgarnąć komplet punktów oraz awansować w ligowej tabeli na miejsce numer 10. Najjaśniejszymi postaciami w białostockim zespole byli Tomas Prikryl oraz Taras Romanczuk. Pierwszy zaliczył asystę przy bramce Bartosza Bidy i po zamianie pozycji z Krisem Twardkiem dał nieco większy spokój w defensywie, natomiast kapitan Jagi strzelił w 37. minucie gola na 2:1, co jak się później okazało, było trafieniem na wagę 3 oczek.

Obaj zawodnicy klubu z północno-wschodniej Polski za swą niezłą dyspozycję w piątkowym (9.04) starciu w ramach PKO Ekstraklasy zostali odpowiednio nagrodzeni. Jagiellończycy trafili do grona najlepszych piłkarzy 24. serii zmagań. Po dwóch przedstawicieli w omawianym zestawieniu mają również takie drużyny, jak Raków Częstochowa oraz Śląsk Wrocław.

Pełna jedenastka 24. kolejki PKO Ekstraklasy:
Artur Boruc (Legia Warszawa) - Luis Mata (Pogoń Szczecin), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Tomas Prikryl (Jagiellonia Białystok) - Marcin Cebula (Raków Częstochowa), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Krzysztof Mączyński (Śląsk Wrocław), Nika Kwekweskiri (Lech Poznań), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin) - Jakub Świerczok (Piast Gliwice), Erik Exposito (Śląsk Wrocław)

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1107 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39