Piłkarze Jagiellonii zdominowali jedenastkę kolejki

2023.07.31 17:28
Ekstraklasa zaprezentowała jedenastkę złożoną z najlepszych piłkarzy 2. serii zmagań. W zestawieniu znalazło się aż trzech przedstawicieli Jagiellonii Białystok.
Piłkarze Jagiellonii zdominowali jedenastkę kolejki
Fot: Jagiellonia Białystok

W 2. kolejce PKO Ekstraklasy Duma Podlasia rozbiła na swoim obiekcie Puszczę Niepołomice 4:1 i choć w pierwszej połowie starcie było bardzo wyrównane, to jednak po zmianie stron Żółto-Czerwoni dosyć szybko wrzucili wyższy bieg, dlatego 3 punkty zostały w Białymstoku, a beniaminek otrzymał solidną lekcję futbolu.

Duży wkład w końcowy wynik miał m.in. Afimico Pululu. Pozyskany w letnim oknie transferowym napastnik wszedł na boisko w 79. minucie, a już po chwili cieszył się z gola, a następnie także z asysty, dzięki czemu 24-latek nominowany został do jedenastki kolejki. W gronie wyróżnionych znalazł się także inny Jagiellończyk - Nene - który w trakcie potyczki z Puszczą popisał się pięknym trafieniem na 2:0, a ponadto do grona najlepszych piłkarzy weekendu załapał się również Zlatan Alomerović.

Pełna jedenastka 2. kolejki PKO Ekstraklasy wygląda następująco:
Zlatan Alomerović (Jagiellonia Białystok) - Patryk Stępiński (Widzew Łódź), Mateusz Kupczak (Warta Poznań), Kacper Michalski (Ruch Chorzów) - Damjan Bohar (Zagłębie Lubin), Wahan Biczachczjan (Pogoń Szczecin), Nene (Jagiellonia Białystok), Dino Hotić (Lech Poznań) - Daniel Szczepan (Ruch Chorzów), Luka Zahović (Pogoń Szczecin), Afimico Pululu (Jagiellonia Białystok)

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
804 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39