Piosenki Toma Waitsa. Spektakl do końca maja w interencie

2020.05.14 13:51
Do końca maja można w internecie obejrzeć spektakl "Kuchnia bez pokoju. Piosenki Tom Waitsa", który został zrealizowany w białostockiej Akademii Teatralnej.
Piosenki Toma Waitsa. Spektakl do końca maja w interencie
Fot: Bartek Warzecha

Tom Waits, ekscentryczny amerykański poeta, kompozytor i wokalista oraz czternastka młodych aktorów stłoczona na 9 metrach kwadratowych. Teatralno-muzyczny ekstrakt! Postaci z ballad, opowiadanych w zagraconej studenckiej kuchni, ożywają tu w bezpośrednim kontakcie z widzami. Pośród codziennych czynności, egzystencjalne, nierzadko mroczne teksty zyskują inny, bliższy nam wymiar.

Kuchenna zwyczajność prowokuje tyleż samo do refleksji o braku prawdziwej bliskości czy niesprawiedliwości społecznej, co gorzkich spostrzeżeń na temat konsumpcjonizmu i podatności na wszelkiego rodzaju pokusy dzisiejszego świata. Mowa też o złu, które na naszych oczach nakręca wciąż swoją spiralę oraz, co ważne u Waitsa, o roli Boga w całym tym życiowym bałaganie.

Spektakl w reżyserii Wojciecha Kościelniaka został zrealizowany w 2015 roku jako egzamin studentów IV roku z piosenki aktorskiej. Kierownictwo muzyczne sprawował Piotr Nazaruk, a za przygotowanie wokalne odpowiadał Marcin Ozga.

W przedstawieniu występują: Olimpia Bogusz, Magdalena Dąbrowska, Rafał Iwański, Cezary Jabłoński, Milena Kobylińska (obecnie Jabłońska), Daniel Lasecki, Zuzanna Łuczak, Helena Marczewska, Urszula Mazur (obecnie Schmidt), Patryk Ołdziejewski, Rafał Pietrzak, Małgorzata Rytel, Agnieszka Turek i Izabela Zachowicz.

Link do przedstawienia można znaaleźć w wydarzeniu na FB oraz na stronie internetowej białostockiej Akademii Teatralnej. Rejestracja przedstawienia będzie dostępna do 31 maja.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1555 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39