Pizgacz na Zebranych. Przyciągnie tłumy?

2023.09.13 15:59
To już czternasty festiwal literacki Zebrane. Organizatorzy postarali się o mocne nazwiska. Przyjedzie m.in. Katarzyna Barlińska, która na Warszawskich Targach Książki zgromadziła rekordową kolejkę chętnych do podpisu.
Pizgacz na Zebranych. Przyciągnie tłumy?
Fot: Zebrane Festiwal Literacki / Facebook

Tegoroczne Zebrane odbędą się w dniach 18-24 września, tradycyjnie w Zmianie Klimatu.

Festiwal rozpocznie się poniedziałkowym (18.09) spotkaniem z Konstantym Gebertem - psychologiem, tłumaczem, dziennikarzem i nauczycielem akademickim, autorem książek takich jak m.in.: "Wojna czterdziestoletnia" czy "Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela".

Dzień później (19.09) organizatorzy zaplanowali panel dyskusyjny, w którym udział wezmą Michał Książek (poeta, reportażysta, inżynier leśnik i ornitolog) oraz Bartłomiej Sabela (reporter, fotograf, aktywista). Temat dyskusji to "Człowiek kontra przyroda".

Z kolei w środę (20.09) będzie można przyjść na spotkanie z Katarzyną Barlińską vel. P.S. Herytiera, vel. Pizgacz. Autorka to największa polska gwiazda poczytnej literatury young adult i prawdziwy fenomen literacki. Swoją przygodę z pisaniem zaczynała na Wattpadzie, dziś zabiegają o nią największe wydawnictwa.

W czwartek (21.09) na Zebranych wystąpi Jarosław Szubrycht, autor książek o tematyce muzycznej. Ma na swoim koncie m.in. biografię Andrzeja Zauchy czy wywiad rzekę z Marylą Rodowicz. To emerytowany wokalista metalowy związany z grupą Lux Occulta, autor tekstów, m.in. dla Decapitated. Dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Twórca magazynu „Gazeta Magnetofonowa”.

Na piątek (22.09) zaplanowano koncert Limboskiego. Jak zapowiadają organizatorzy: Limboski w swojej najdzikszej, solowej odsłonie! Podczas koncertów w formule solo act śpiewa, gra, beat-boksuje i tańczy. Zapętlone riffy i improwizowane fragmenty wciągają nas w czasami mroczny, a czasami wręcz stand-up'owy klimat, a od czasu do czasu pojawiają się elektroniczne bity, które podrywają zblazowane siedzenia do tańca – w końcu artysta mieszka w Berlinie, światowej stolicy clubbingu!

Znany krytyk filmowy Tomasz Raczek będzie gościem białostockiego festiwalu już w sobotę (23.09).

Wydarzenie zakończy niedzielne (24.09) spotkanie autorskie z Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką m.in. bestsellerowej powieści "Chłopki".

Więcej informacji: Czternasta edycja festiwalu literackiego Zebrane

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1225 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39