Planszówki wracają. Nowy sezon, nowe miejsce

2019.10.10 11:46
Czas otworzyć nowy sezon Planszówek Johnny’ego i Mateusza. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek (14.10) w Games United.
Planszówki wracają. Nowy sezon, nowe miejsce
Fot: Radek Kamiński

Planszówki Johnny'ego i Mateusza to inicjatywa, gdzie całkowicie za darmo można skorzystać z kolekcji gier planszowych oraz z porady w kwestii wyboru tytułu do rozgrywki. Ekipa organizatorów zawsze pomoże znaleźć odpowiednią grę dla siebie oraz wyjaśni zasady. Można podzielić się z innymi ciekawymi tytułami gier. Warto też zabrać ze sobą współgraczy.

Czas na nowe miejsce

- Planszówki Johnny'ego i Mateusza wracają w nowym sezonie w nowej lokacji. Będzie to Games United przy ul. Malmeda 5 - mówi Jan Wyspiański, organizator planszówkowego cyklu.

Lokal po remoncie zaprasza w swoje progi - zapewnia z pewnością fajny klimat, wybór napojów, a w przerwie między planszówkami można zagrać rundkę na konsoli.

To właśnie w Games United można pograć w gry - nie tylko planszowe, ale też karciane i kościane.

Spotkania będą odbywać się oczywiście w poniedziałki. Aby czasu na grę było więcej, start zaplanowano wcześniej: o godz. 18.00.

- W nadchodzących miesiącach będziemy prezentować nowe gry, zapraszać do udziału w konkursach i turniejach z nagrodami, damy Wam również okazję spróbować świeżutkich wydawnictw z Kickstartera. Nie zabraknie wielu innych atrakcji - podkreśla organizator cyklu.

Dobra zabawa z planszówkami

Miłośnicy planszówek będą mieli w czym wybierać - do dyspozycji graczy jest ponad 100 tytułów.

Co tydzień, poza setką gier z kolekcji, prezentowany jest jeden tytuł główny - ciekawa lub trudniej dostępna gra z prywatnych zbiorów, specjalnie do przetestowania.

Na spotkaniach obecni są organizatorzy, którzy pomogą znaleźć odpowiednią grę oraz wyjaśnią zasady - nie bójcie się więc wpadać całkiem sami albo zapraszać nowych ludzi do spróbowania tej wyśmienitej formy spędzania wolnego czasu.

Warto pamiętać, że główną siłą napędową spotkań jest dobra zabawa.

- Mile witamy zapalonych graczy, ale jeszcze chętniej osoby, które z grami miały małą styczność! Jeśli macie znajomych, którzy jeszcze nie wiedzą, o co chodzi z tymi całymi planszówkami, albo sami jesteście tymi znajomymi - zapraszamy! To najlepszy moment i miejsce, żeby się dowiedzieć - zapewnia Jan Wyspiański.

Jeśli macie jakieś tytuły, którymi chcecie się podzielić albo szukacie innych współgraczy - bierzcie gry i zapraszajcie na partyjkę. Zawsze warto poznać jakiś nowy tytuł.

Granie w planszówki jest całkiem darmowe (siedzenie w lokalu wymaga korzystania z jego baru).

Na uczestników imprezy czeka Planszówkowa Loteria. Zasady? Za każde wydane przy barze 8 zł otrzymuje się kuponik, który podpisany bierze udział w losowaniu nagród rzeczowych. Do wygrania są gry planszowe, gadżety gamingowe i napoje w barze.

Fundacja Grający Białystok Johnny'ego jest organizatorem wydarzenia, a portal BiałystokOnline - jego patronem medialnym.

Zobacz też: Otwarcie sezonu Planszówek Johnny'ego i Mateusza

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1740 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39