Plenerowy koncert. Wstęp jest wolny [WIDEO]

2020.07.02 10:50
Muzyki chasydzkiej będzie można posłuchać na świeżym powietrzu. Symcha Keller i Przyjaciele wystąpią w piątek (3.07) na placu przy Białostockim Ośrodku Kultury. Wstęp na koncert jest wolny.
Plenerowy koncert. Wstęp jest wolny [WIDEO]
Fot: BOK

Autentyczna muzyka chasydzka bez żadnych innowacji w wykonaniu prawdziwego kantora! Symcha Keller z zespołem zabiorą nas w mistyczną podróż w czasie do epoki czyniących cuda cadyków i spontanicznej muzycznej modlitwy. Kiedy ktoś odchyli zasłonę i ujrzy blask muzyki chasydów, już nigdy tego blasku nie zapomni.Symcha Keller to ostatni kontynuator muzycznej mistycznej tradycji chasydów w Polsce. W latach 1989-1993 studiował pod okiem rabina Shlomo Carlebacha w USA. Po jego śmierci powrócił do Polski i nagrał płytę "Szabes", a następnie "Pieśń nad pieśniami". Zaangażował się również w odbudowę życia żydowskiego w Polsce. Przez wiele lat pełnił funkcję kantora Związku Gmin Żydowskich. Prowadził modlitwy podczas wielu uroczystości światowej rangi, m.in. wizyt papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI, Billa Clintona czy Vaclava Havla oraz uroczystości rocznicowych, np. 60. rocznicy wyzwolenia obozu Aushwitz-Birkenau.

Cały czas koncertuje, w 2017 roku powraca do studia i nagrywa dwupłytowy album "Bramy", który dedykuje pamięci swego pierwszego mistrza Icchaka Frojmowskiego. W 2019 roku nagrał kolejną płytę z chasydzkimi mistycznymi pieśniami "Chojze - Widzący z Lublina". Album ten dedykowany jest zmarłemu w 1815 roku jednemu z największych mistyków chasydzkich w Polsce. Zawiera on oryginalnie zaaranżowane pieśni chasydów z osiemnastego i dziewiętnastego wieku. Symcha Keller obecnie oprócz koncertów rozpoczął pracę nad kolejną już płytą. Jak sam stwierdził, "nie ma wiele czasu, a ogrom materiału, który trzeba ocalić jest jak ocean pieśni".

Początek koncertu o godz. 18.00. Impreza odbywa się w ramach akcji Lato w Mieście.

Co trzeba wiedzieć, by uczestniczyć w wydarzeniu? Dostępnych jest do 150 miejsc. Warunkiem udziału w imprezie plenerowej jest stosowanie maseczki ochronnej na usta i nos lub innego środka ochrony twarzy. Należy również zachować odstęp 2 metrów. Każda z osób wchodząca na teren imprezy plenerowej jest zobowiązana do dezynfekcji rąk.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Zobacz też: Lato w Mieście - koncert plenerowy

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1794 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39