PlusLiga. Niespodzianki nie było, Ślepsk wraca z Rzeszowa bez punktów

2022.10.09 20:24
W 3. kolejce siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki mierzył się na wyjeździe z Asseco Resovią. Pierwszy set zakończył się triumfem Biało-Niebieskich, ale później górą byli już tylko i wyłącznie gospodarze.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki delegacyjny bój z faworyzowaną Resovią zaczął wybornie. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza szybko uzyskali kilka punktów przewagi, a ponieważ w dalszej fazie inauguracyjnej partii Biało-Niebiescy nadal trzymali wysoki poziom, set ten zakończył się triumfem suwalczan 29:27.

Niestety w drugiej części spotkania lepsi okazali się gospodarze (25:20), a w następnej partii byliśmy świadkami prawdziwego pogromu. Siatkarze Resovii zwyciężyli aż 25:13, dlatego jasne stało się, że wywiezienie jakichkolwiek oczek z gorącego terenu będzie zadaniem niezwykle trudnym.

W secie numer 4 gra podlaskiego zespołu nadal nie wyglądała najlepiej. Rzeszowianie w pewnym momencie prowadzili 17:11, lecz w samej końcówce Ślepsk ruszył do odrabiania strat, w efekcie czego przewaga gospodarzy zmalała do 2 oczek i było 21:19. Pościg za rywalem ostatecznie się jednak nie udał. Resovia wygrała bowiem czwartą partię 25:22 i to właśnie ekipa z Rzeszowa, która w tej chwili jest liderem PlusLigi, zwyciężyła całą potyczkę 3:1. Tytuł MVP powędrował do środkowego gospodarzy - Jakuba Kochanowskiego.

W następnej kolejce przeciwnikiem Ślepska będzie Projekt Warszawa. Domowa potyczka ze stołeczną drużyną rozegrana zostanie w przyszłą sobotę (15.10).