Po białostockich ulicach jeździ autobus z wizerunkami regionalnych gwiazd sportu

2021.09.16 18:21
W środę (15.09) w trasę wyjechał specjalny autobus należący do floty PKS Nova. Dlaczego specjalny? Bo znajdują się na nim wizerunki znanych sportowców z regionu.
Po białostockich ulicach jeździ autobus z wizerunkami regionalnych gwiazd sportu
Fot: Mateusz Duchnowski/UMWP

Jeden z autobusów floty PKS Nova zdobią znani podlascy sportowcy. Grafika na pojeździe to wspólna akcja promocyjna samorządu województwa i podległej mu spółki transportowej. Wizerunki zawodników i zawodniczek widnieją po obu stronach pojazdu. Można na nim zobaczyć przedstawicieli sportów drużynowych, ale też indywidualnych.

Na autobusie znalazły się podobizny m.in.: Xaviera Dziekońskiego i Tarasa Romanczuka (obaj Jagiellonia Białystok, piłka nożna), Cezarego Sapińskiego (Ślepsk Malow Suwałki, siatkówka), Rafała Czupera (Start Białystok, tenis stołowy), Kamila Szeremety (boks), Joanny Fiodorow (lekkoatletyka, rzut młotem), Wojciecha Nowickiego (KS Podlasie Białystok, rzut młotem), Macieja Marchela (boks), Adama Kownackiego (boks), Aleksandra Khanina (Dojlidy Białystok, tenis stołowy) czy Arkadiusza Zabielskiego (Żubry Białystok, koszykówka).

- Jesteśmy dumni z naszych sportowców i ich osiągnięć. Stąd pomysł na niecodzienną promocję zawodników, którzy dostarczają kibicom mnóstwo pozytywnych emocji. Sukcesy sportowe to wynik talentu i lat kosztownych treningów. Jeśli chcemy, by zawodnicy z regionu je odnosili, potrzebują naszego wsparcia - mówi Artur Kosicki, marszałek województwa.

Regionalne władze kładą duży nacisk na pomoc drużynom, klubom i organizacjom sportowym z Podlasia, a grafika na autobusie to kolejna odsłona działań promocyjnych dotyczących tego obszaru. W czasie swojej dotychczasowej, 2,5-letniej kadencji, zarząd województwa przyznał już 20 mln zł na różnego rodzaju ruchy związane ze sportem. Jednym z najgłośniejszych przedsięwzięć jest akcja Team Podlaskie, w ramach której finansowe wsparcie otrzymało 22 zawodników.

Warto zaznaczyć, że autobus z wizerunkami sportowców nie jeździ na regularnych liniach. Można go jedynie wynająć. Pierwsza jazda odbyła się w środę.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1104 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39