Po pościgu zatrzymano ciężarówkę z przemycanymi papierosami

2011.05.05 00:00
Pościg za uciekającą ciężarówką oraz zatrzymanie białoruskiego audi, w którym kierowca schował ponad 3 tys. paczek nielegalnych papierosów to najciekawsze wydarzenia tego tygodnia z udziałem funkcjonariuszy Służby Celnej z Augustowa.
Po pościgu zatrzymano ciężarówkę z przemycanymi papierosami
Fot: Izba Celna

Najpierw mobilny patrol celników do rutynowej kontroli ciężarówkę na lubelskich numerach rejestracyjnych. Kierowca nie chciał jednak otworzyć drzwi samochodu i zaczął uciekać prawie taranując radiowóz Służby Celnej. Uciekając z miejsca kontroli, wyrzucił przez okno reklamówkę, w której było ponad 100 paczek papierosów z przemytu. Celnicy z policją zatrzymali ciężarówkę dopiero po kilkunastu kilometrach, na zorganizowanej blokadzie na krajowej "ósemce".

Za niezatrzymanie się do kontroli kierowca został ukarany mandatem, dodatkowo celnicy wszczęli wobec niego dwie sprawy karne skarbowe - w związku z przewozem nielegalnych papierosów oraz za utrudnianie kontroli celnej. Kierowcy grozi wysoka grzywna.

Z kolei na drodze krajowej nr 61 w Augustowie zatrzymano audi na białoruskich numerach rejestracyjnych. Mimo że kierowca pojazdu - 22-letni obywatel Białorusi zapewniał, że nie przewozi żadnego nielegalnego towaru, w drzwiach jego pojazdu, siedzeniach, boczkach bagażnika, pod tapicerką podłogi, a nawet w zbiorniku paliwa celnicy znaleźli ukryte nielegalne papierosy - łącznie ponad 3 tys. paczek o szacunkowej wartości rynkowej 27 tys. zł.

Za przemyt papierosów obywatel Białorusi odpowie teraz przed sądem. Oprócz grzywny grozi mu również utrata nielegalnego towaru oraz samochodu przystosowanego do przewozu tytoniowej kontrabandy.

E.S.

1073 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39