Po pościgu zatrzymano nielegalnych migrantów

2015.07.03 00:00
Strażnicy graniczni zatrzymali dwie grupy nielegalnych migrantów i 3 osoby za organizowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom.
Po pościgu zatrzymano nielegalnych migrantów
Fot: POSG

Funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Płaskiej po krótkim pościgu zatrzymali w Przewięzi (gmina Augustów) samochód osobowy marki Renault Espace. Kierowca – bezpaństwowiec zamieszkały na stałe na Łotwie - nie chciał zatrzymać się do kontroli. Jak się później okazało, przewoził w aucie 4 obywateli Wietnamu. Cudzoziemcy (mężczyźni) nie posiadali dokumentów uprawniających ich do przekroczenia granicy państwowej i pobytu w naszym kraju. 43-letni kierowca został zatrzymany za pomoc w przekroczeniu granicy wbrew przepisom.

Tego samego dnia funkcjonariusze z placówki w Rutce-Tartak i Wydziału Zabezpieczenia Działań zatrzymali kolejną grupę obywateli Wietnamu (3 mężczyzn i kobietę), którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Cudzoziemcy podróżowali oplem fronterą. Kierowca i jego pilot poruszający się VW Golfem kilkukrotnie przejeżdżali tą samą drogą, czym wzbudzili zainteresowanie miejscowej ludności, która poinformowała o tym funkcjonariuszy. W okolicy miejscowości Krzywe (gmina Suwałki) zatrzymano jeden z samochodów, w którym na tylnym siedzeniu znajdowały się 3 osoby i jedna w bagażniku. Obywatele Wietnamu nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Kierowca Volkswagena został zatrzymany przez współdziałający patrol w Suwałkach. Mężczyźni w wieku 39 i 28 lat (obywatele Polski) zostali zatrzymani za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy innym osobom, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani obywatele Wietnamu pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy Straży Granicznej. Trwają czynności wyjaśniające.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1207 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39