Po raz pierwszy w Białymstoku - Gamestok!

2023.03.30 13:05
W Białymstoku rusza nowa inicjatywa, związana z fascynującym światem gier. Głównym tematem będą gry wideo oraz ich miejsce w kulturze. Premierowe spotkanie odbędzie się we wtorek (4.04) w Książnicy Podlaskiej.
Po raz pierwszy w Białymstoku - Gamestok!
Fot: Materiały prasowe
Gra "The last of us"

"Gamestok" to zupełnie nowy cykl wydarzeń, otwartych dla publiczności. Wszyscy, którzy interesują się grami wideo, mogą wziąć w nich udział.

- "Gamestok" to inicjatywa oparta o otwarte spotkania gamingowe, z których każde poświęcone jest konkretnej tematyce "okołogrowej". Spotkania opierają się o symultaniczne działania, jak interaktywny panel dyskusyjny z udziałem publiczności i zaproszonych gości w trakcie którego uczestnicy mają możliwość dostępu do dobrodziejstw Książnicy Podlaskiej w postaci konsol do gier i tematycznej literatury - mówi Jan "Johnny" Wyspiański z Fundacji Grający Białystok, jeden z inicjatorów spotkań.

To świetna propozycja dla fanów świata gier wideo i wszystkiego, co z nim związane. Pochłonęło cię Night City z "Cyberpunk 2077"? A może jesteś wielkim fanem Wiedźmina, ale pragniesz zarywać nocki grając w "Contre"? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat związku literatury z grami wideo, podyskutować o popkulturze, poznać fajnych ludzi a przy okazji świetnie się bawić ogrywając konsolowe hity, tworząc własną platformówkę a także wybrać się na wycieczkę w czasy retrogamingu? – zachęcają Johnny i Seba – pomysłodawcy wydarzenia.

Inauguracja "Gamestoku" odbędzie się we wtorek (4.04), o godz. 18:00 w Galerii Parter Książnicy Podlaskiej. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie fenomenowi gry The Last of Us – jedynej produkcji, która w postaci remasteru ukazała się na 3 generacje konsol, każdorazowo stając się hitem. Doczekała się ekranizacji w postaci serialu, który wzbudził nie mniejsze zainteresowanie i kontrowersje.

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Portal BiałystokOnline.pl objął "Gamestok" patronatem medialnym.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1449 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39