Podano terminarz. Podlaskie drużyny zmierzą się ze sobą już w 2. kolejce

2021.07.20 16:20
Zaprezentowany został terminarz piłkarskiej III ligi (gr. I) na sezon 2021/2022. Są to rozgrywki, w których wystąpią dwa zespoły z Podlasia - Jagiellonia II Białystok oraz Wissa Szczuczyn.
Podano terminarz. Podlaskie drużyny zmierzą się ze sobą już w 2. kolejce
Fot: Grzegorz Chuczun

W poprzednim sezonie na szczeblu III ligi mogliśmy podziwiać aż cztery drużyny z naszego regionu. Niestety dla trzech z nich (Olimpii Zambrów, Ruchu Wysokie Mazowieckie oraz KS-u Wasilków) minione rozgrywki zakończyły się spadkiem, dlatego w batalii 2021/2022 ujrzymy jedynie dwie ekipy z północno-wschodniej Polski. Oprócz rezerw Jagiellonii, które uplasowały się na 8. miejscu, reprezentantem Podlasia będzie też Wissa Szczuczyn, czyli zwycięzca lokalnej IV ligi.

Nowy sezon III ligi rozpocznie się 7 sierpnia, a runda jesienna potrwa do 21 listopada. W 1. kolejce drugi garnitur Jagi zmierzy się na wyjeździe z Legionovią Legionowo, natomiast podlaski beniaminek podejmie u siebie Błoniankę Błonie. Bezpośrednia rywalizacja między drużynami z regionu dojdzie do skutku już w 2. serii zmagań. Mecz między Jagiellonią II Białystok a Wissą Szczuczyn zostanie rozegrany na boisku przy ul. Elewatorskiej.

Jesień zamknie się dla podopiecznych Wojciecha Kobeszki domowym starciem z GKS-em Wikielec, natomiast Wissa w 19. kolejce pojedzie na Konwiktorską na mecz z Polonią Warszawa.

W tym sezonie w III lidze (gr. I) wystąpi aż 19 klubów, a nie jak pierwotnie planowano 18. Wszystko przez zamieszanie związane z pojedynkiem GKS-u Wikielec z Bronią Radom. Na boisku było 2:2, ale później Łódzki Związek Piłki Nożnej przyznał walkower na korzyść ekipy z Wikielca. Następnie PZPN ponownie zmienił rezultat na remisowy, co oznaczało, że GKS wędruje szczebel niżej. Władze spadkowicza złożyły zatem odwołanie, które przyniosło pożądany skutek. Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że GKS Wikielec pozostanie ostatecznie w III lidze i ta zostanie powiększona do 19 zespołów.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1036 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39