Podaruj Dzieciom Słońce. Szkolenia ZHP już w najbliższy weekend

2011.12.02 00:00
Jak udzielić pierwszej pomocy? Dowiedzieć się tego będzie można już w najbliższą niedzielę, 4 grudnia. Szkolenie w ramach akcji "Podaruj Dzieciom Słońce" organizuje Harcerska Szkoła Ratownictwa Związku Harcerstwa Polskiego.
Podaruj Dzieciom Słońce. Szkolenia ZHP już w najbliższy weekend

Warsztaty "Ogólne zasady udzielania pierwszej pomocy" kierowane są do klientów, którzy pojawią się tego dnia w godz. 10-18 w hipermarkecie Real przy ul. Miłosza 2 w Białymstoku. Mają uświadomić ich uczestnikom m.in. w jaki sposób wezwać pomoc, stosować opatrunki czy postępować z osobą w stanie zagrożenia życia. Harcerska Szkoła Ratownictwa ZHP już po raz trzeci włączy się do akcji "Podaruj Dzieciom Słońce".

- Bardzo nas cieszy, że prowadzone przez harcerzy z ZHP szkolenia, które odbyły się podczas poprzednich edycji "Podaruj Dzieciom Słońce", spotykały się z dużym zainteresowaniem rodziców oraz dzieci - mówi Małgorzata Mejer, rzecznik prasowy firmy Procter & Gamble, współorganizatora akcji "Podaruj Dzieciom Słońce".

W trakcie dotychczasowych edycji kontakt ze szkoleniami miało ponad 130 tysięcy osób. W tym roku planowanych jest około 60 szkoleń na terenie całej Polski.

- Dzięki tym warsztatom możemy wnieść nasz wkład w to niezwykłe przedsięwzięcie, jakim jest akcja "Podaruj Dzieciom Słońce" - mówi hm. Krzysztof Budziński, zastępca naczelnika ZHP. - Zależy nam, żeby dzięki warsztatom, zmieniło się podejście ludzi do udzielania pomocy. Chcemy, aby z większą pewnością angażowali się w niesienie pierwszej pomocy. Takie zajęcia to również okazja dla najmłodszych, żeby zapoznać się z podstawowymi zasadami w tym zakresie. Umiejętność odpowiedniego zachowania się może złagodzić skutki wypadków i niejednokrotnie jest kluczowa dla ocalenia życia poszkodowanego.

"Podaruj Dzieciom Słońce" to akcja realizowana od 1999 roku. 1 września rozpoczęła się jej trzynasta edycja. Potrwa do 24 grudnia. Celem akcji jest pozyskanie środków na rzecz chorych dzieci - podopiecznych Fundacji Polsat.

andy

808 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39