Podczas kłótni pchnął brata nożem. Krzysztofowi K. grozi 10 lat więzienia

2015.08.18 00:00
Do białostockiego sądu rejonowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi K. 20-latek pchnął nożem własnego brata.
Podczas kłótni pchnął brata nożem. Krzysztofowi K. grozi 10 lat więzienia
Fot: freeimages.com

Sprawa dotyczy wydarzeń z połowy lutego bieżącego roku. W jednym z mieszkań w centrum Białegostoku miał być ranny mężczyzna. Policjanci pojechali na miejsce i zastali tam mężczyznę z raną kłutą brzucha, który wyznał mundurowym, że pchnął go brat. Inni domownicy, m.in.: oskarżany brat i matka mężczyzn, zeznali, że doszło do kłótni i szarpaniny. Wtedy Krzysztof K. chwycił za nóż i ugodził drugiego mężczyznę.

Poszkodowany trafił do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc. Z opinii biegłych sądowych wynika jednak, że gdyby mężczyzna nie otrzymał pomocy chirurga, mogłoby dojść do śmierci. Śledczy oskarżyli 20-latka o uszkodzenie ciała, które realnie zagrażało życiu poszkodowanego. Krzysztofowi K. grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu, ale sąd zdecydował o jego uchyleniu. Obecnie mężczyzna przebywa na wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1864 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39