Dom

Podlascy deweloperzy budują więcej niż wcześniej

2017.09.16 08:42
W woj. podlaskim wznoszonych jest coraz więcej mieszkań.
Podlascy deweloperzy budują więcej niż wcześniej
Fot: pixabay.com

Główny Urząd Statystyczny udostępnił dane dotyczące budownictwa mieszkaniowego w I i II kwartale tego roku. W tym czasie - w Podlaskiem - wzniesiono ponad 2 tys. mieszkań. Oznacza to, że powstaje więcej lokali w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 r. Różnica jest niewielka, ale jednak warta odnotowania, bowiem wówczas było to niecałe 2 tys. mieszkań.

Ogólnie w I półroczu tego roku – w całym kraju - rozpoczęto budowę ponad 100 tys. mieszkań. To o blisko 23% więcej niż rok wcześniej. Najwięcej buduje się w woj. mazowieckim, najmniej w opolskim. Natomiast podobna ilość mieszkań co w Podlaskiem powstaje w woj. lubuskim i warmińsko-mazurskim.

Najczęściej nowe obiekty pojawiają się z myślą o sprzedaży lub wynajmie. Znacznie rzadziej mają one charakter komunalny, spółdzielczy czy zakładowy. Wszystko wskazuje na to, że jest to stała tendencja. Warto także wspomnieć, że przeciętna powierzchnia użytkowa 1 mieszkania oddanego do użytkowania w I półroczu 2017 r. wyniosła 96,2 m2 i była o 1,1 m2 mniejsza w stosunku do I półrocza ubiegłego roku.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

861 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39