Podlascy gimnazjaliści są ciekawi zasad zdrowego odżywiania

2012.03.29 00:00
Choć program edukacyjny "Jedz smacznie i zdrowo" marki Winiary ruszył dopiero w styczniu, do jego udziału zgłosiło się już blisko 60 000 uczniów. W samym województwie podlaskim tajniki zbilansowanej diety chce poznać ponad 1000 gimnazjalistów.
Podlascy gimnazjaliści są ciekawi zasad zdrowego odżywiania
Fot: materiały organizatora

Misją programu "Jedz smacznie i zdrowo" jest nauka młodzieży zasad zdrowego odżywiania oraz zachęcenie do podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. Organizatorzy projektu uczą również o konieczności regularnej aktywności fizycznej, która wraz z odpowiednią dietą wpływa na urodę, sprawność fizyczną i umysłową młodych ludzi.

- Młodzież ma dziś bardzo dużo obowiązków. W natłoku zajęć trudno znaleźć czas na regularne, zbilansowane posiłki i ćwiczenia fizyczne. Program powstał, aby zwrócić uwagę na ewentualne zagrożenia związane z takim trybem życia. Chcemy przekonać uczniów gimnazjów do odpowiednich nawyków żywieniowych, pokazując korzyści, które mogą z nich wynikać - mówi Wojciech Osiński, Marketing Manager marki Winiary.

Program kładzie nacisk nie tylko na wartość merytoryczną, ale też formę w jakiej przekazywane są uczniom informacje na temat zdrowego odżywiania. Dlatego nauczyciele mają do dyspozycji nowoczesne materiały naukowe, które urozmaicają naukę o zdrowym żywieniu. Zostały one tak zaprojektowane, by uczyć gimnazjalistów podstawowych zasad zdrowego żywienia oraz wykorzystywania ich w praktycznych ćwiczeniach.

- Jako nauczyciel biologii szukałam ciekawych tematów na dodatkowe lekcje z uczniami. Znalazłam informacje o programie edukacyjnym "Jedz smacznie i zdrowo". Zajrzałam na stronę projektu i stwierdziłam, że to jest właśnie to, co chciałabym zrobić z moimi wychowankami! Program pozwala przekazać młodzieży ważne i potrzebne treści w pomysłowej oraz angażującej formie. Wierzę, że udział w programie okaże się ciekawym i inspirującym doświadczeniem - powiedziała Marzena Akimowicz z Gimnazjum Integracyjnego nr 3 w Sokółce.

By wziąć udział w programie "Jedz smacznie i zdrowo" nauczyciele zainteresowanych gimnazjalistów wypełniają zgłoszenie umieszczone na stronie internetowej programu: www.jedzsmacznieizdrowo.pl. Następnie każdy z nich otrzymuje pakiet materiałów dydaktycznych, w oparciu o które prowadzi lekcje.

Po przeprowadzonej lekcji nauczyciel wypełnia ankietę, która jest przepustką do następnego etapu programu, czyli konkursu. Każda klasa, która wykona pracę w formie plakatu plastycznego lub filmu (format prac określa regulamin) może wygrać dwudniową wycieczkę do Warszawy i warsztaty taneczne z Gwiazdą programu You Can Dance. Ponadto do wygrania jest aż 30 tablic multimedialnych oraz 40 zestawów kulinarnych, którą umilą gimnazjalistom pierwsze eksperymenty w kuchni.

Na prace konkursowe organizatorzy czekają do 20 kwietnia. W samym programie można brać udział do końca roku szkolnego.

MAG

964 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39