Podlascy III-ligowcy wznowili treningi

2020.01.11 11:15
Zawodnicy Olimpii Zambrów i KS-u Wasilków zakończyli zimowe urlopy. W sobotę (11.01) obie ekipy odbędą już pierwsze gry sparingowe.
Podlascy III-ligowcy wznowili treningi
Fot: Olimpia Zambrów

Piłkarskie zespoły z Podlasia, które występują na poziomie III ligi (gr. I), nie mają za sobą zbyt udanej rundy. Po 18 kolejkach zmagań KS Wasilków okupuje ostatnie miejsce w tabeli, mając na swym koncie zaledwie 8 oczek, natomiast Ruch Wysokie Mazowieckie plasuje się na lokacie numer 15, czyli ostatniej, która gwarantuje utrzymanie. Najwyżej sklasyfikowana jest Olimpia, ale i zambrowianie muszą z niepojonem oglądać się za swoje plecy. 12. lokata i 23 punkty to nie jest bowiem wynik, który daje spokój. Przewaga nad strefą spadkową to tylko 6 oczek.

Zimowe przygotowania, które właśnie dla większości ekip się rozpoczęły, Podlasianie muszą zatem spędzić na bardzo intensywnej pracy. I takie są też plany. Olimpia Zambrów ma zamiar rozegrać aż 10 gier kontrolnych. Pierwsza zaplanowana jest już na sobotę. Tego dnia podopieczni Tomasza Kulhawika zmierzą się z występującym w klasie okręgowej zespołem KS CK Troszyn. W następnych dniach zambrowianie podejmą natomiast Wigry Suwałki, Ruch Wysokie Mazowieckie, Tura Bielsk Podlaski, Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski, Wissę Szczuczyn, Pogoń Siedlce, Znicz Biała Piska, Polonię Warszawa oraz drugi garnitur Jagiellonii Białystok.

Również piłkarze KS-u Wasilków przystąpili już do pracy. W miniony wtorek (7.01) trener Artur Woroniecki przeprowadził zajęcia na hali, siłowni oraz boisku ze sztuczną nawierzchnią. Na sobotę ustalono zaś wewnętrzną gierkę. Poważniejsze sparingi odbędą się nieco później. Za rywali III-ligowego beniaminka mają stanowić takie kluby, jak: Sokół 1946 Sokółka, Narew Ostrołęka, Hetman Białystok, ŁKS 1926 Łomża, Znicz Biała Piska, Jagiellonia U-19, Jagiellonia II Białystok, Ruch Wysokie Mazowieckie i Tur Bielsk Podlaski.

Runda wiosenna w piłkarskiej III lidze (gr. I) wystartuje w pierwszą sobotę marca.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1341 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39