Podlascy sportowcy mogą ubiegać się o nagrody. Mają czas do końca stycznia

2021.01.06 12:16
Trwa przyjmowanie wniosków do Nagród Sportowych Marszałka Województwa Podlaskiego za rok 2020, które przyznane zostaną w 5 kategoriach.
Podlascy sportowcy mogą ubiegać się o nagrody. Mają czas do końca stycznia
Fot: Mateusz Duchnowski/Wrota Podlasia
Nagrody za 2019 r. wręczono sportowcom na specjalnej wideokonferencji

Już niebawem wręczone zostaną doroczne nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia sportowe. Zarząd województwa przyzna je w takich kategoriach, jak: Najlepszy Sportowiec, Najlepszy Młody Sportowiec, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny, Najlepszy Trener oraz za całokształt działalności w zakresie sportu.

Nagrody mogą otrzymać osoby fizyczne za wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie w sportach olimpijskich, sportach osób niepełnosprawnych, współzawodnictwie dzieci i młodzieży prowadzonym przez ministra właściwego w sprawach sportu oraz za osiągnięcia w dziedzinie szkolenia zawodników osiągających wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie czy w uznaniu za całokształt działalności w zakresie sportu.

"Nagroda przyznawana jest w wysokości nie mniejszej niż przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w roku poprzedzającym rok przyznania nagrody" - czytamy w regulaminie.

Wnioski należy złożyć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego do 31 stycznia. Mogą to zrobić kluby sportowe, okręgowe związki oraz Podlaska Federacja Sportu, jak też organizacje pozarządowe działające w dziedzinie kultury fizycznej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1096 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39