Podlascy strażacy będą szkolić się z kolegami z Norwegii

2011.01.31 00:00
W lutym (9-11), w Rajgrodzie odbędą się II Polsko-Norweskie Warsztaty Ratownicze. Swoimi doświadczeniami będą w ich trakcie dzielić się strażacy z obu krajów.
Podlascy strażacy będą szkolić się z kolegami z Norwegii
Fot: sxc.hu

Uczestnicy spotkania wymienią doświadczenia i wiedzę nabytą podczas szkoleń podlaskich strażaków w Regionalnym Centrum Szkoleniowo-Treningowym Ochrony Ludności Oppland w Norwegii. Druga edycja warsztatów skupiać się będzie na zagadnieniach z zakresu ratownictwa technicznego, chemiczno-ekologicznego oraz taktyki działań na akwenach wodnych.

Jednym z tematów spotkań są działania naszych strażaków podczas ubiegłorocznej katastrofy kolejowej pociągów z paliwem i gazem w Białymstoku. Konferencji towarzyszyć będą pokazy praktyczne dotyczące metod i technik ratownictwa chemiczno-ekologicznego i technicznego w oparciu o doświadczenia ze szkoleń strażaków z województwa podlaskiego w Norwegii.

Obustronne szkolenia i warsztaty realizowane są w ramach projektu "Najlepsze Praktyki. Transfer wiedzy pomiędzy polskimi i norweskimi służbami ratowniczymi" przy wsparciu udzielonym przez Norwegię poprzez dofinansowanie z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

E.S.

795 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39