Podlascy urzędnicy szkolili się na studiach podyplomowych

2011.12.15 00:00
Lepiej wykształceni urzędnicy - to lepszy samorząd. Z takiego założenia wychodzi Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, który 60 pracownikom urzędów gminnych i powiatowych z naszego regionu zorganizował studia podyplomowe.
Podlascy urzędnicy szkolili się na studiach podyplomowych
Fot: sxc.hu

Przez rok samorządowcy uczyli się prawa administracyjnego i zarządzania zasobami ludzkimi. Zajęcia odbywały się na Wydziale Prawa oraz Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Rekrutacja ruszyła 24 stycznia 2011 roku. Każdy urząd mógł zgłosić na studia 1 osobę. Studia podyplomowe z zakresu Prawa Administracyjnego rozpoczęło 40 osób, a z Zarządzania Zasobami Ludzkimi - 20 osób. Nauka trwała 2 semestry, a zajęcia prowadzili głównie pracownicy naukowi Uniwersytetu w Białymstoku.

Studia podyplomowe to część projektu "Sprawny samorząd - lepsza Polska II". Pierwszym etapem działań projektowych było opracowanie diagnozy potrzeb w zakresie usprawniania pracy urzędu. Dzięki temu udało się ustalić min. luki kompetencyjne pracowników. W oparciu o wyniki diagnozy realizatorzy projektu oprócz podyplomówek zaplanowali i przeprowadzili też cykl szkoleń dla 300 pracowników administracji samorządowej.

To ważne, bo urzędnikom z wiejskich i miejsko-wiejskich gmin trudno jest podnosić kwalifikacje na własną rękę. Studia i kursy organizowane są zwykle w dużych miastach - kosztuje więc i nauka, i dojazdy. Ostatnim etapem projektu było pilotażowe wdrożenie Modelu Doskonałości EFQM w 5 wybranych urzędach: Korycinie, Perlejewie, Nowogrodzie, Małym Płocku i Wasilkowie.

Projekt "Sprawny samorząd - lepsza Polska II" dofinansowała Unia Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uroczyste podsumowanie studiów podyplomowych odbędzie się w sobotę, 17 grudnia o godzi. 10 w sali 312 Wydziału Prawa Uniwersytetu
w Białymstoku.

MAG

1331 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39