Białystok Online

Dom

Podlasianie i remonty mieszkań. Wyglądu własnego lokum nie zmienia prawie 40% z nas

2017.07.24 11:14
Podlasianie i remonty mieszkań. Wyglądu własnego lokum nie zmienia prawie 40% z nas
Fot: pixabay.com

Urlop to dla jednych czas wypoczynku. Inni natomiast w pocie czoła remontują mieszkania. Badania pokazują, że do tego rodzaju pracy najczęściej skłania nas zakup własnego M. Z drugiej strony 36% Podlasian w ogóle nie odświeża swoich czterech kątów.

Sondażownia Kantar TNS przygotowała badanie dotyczące remontów, które przeprowadzamy w mieszkaniach i domach. Okazuje się, że 20% Podlasian miało do czynienia z remontem czy rearanżacją wystroju własnego lokum przy zakupie mieszkania. I to właśnie przy tej okazji najczęściej, spośród różnych ważnych momentów w życiu, mieszkańcy regionu decydują się na wnętrzarskie metamorfozy.

W dalszej kolejności, innymi, najczęściej wymienianymi przez nas powodami do remontów są ciąża i narodziny dziecka (tak odpowiedziało 14% ankietowanych), wspólne zamieszkanie z partnerem (12%) oraz ślub (11%). Znacznie mniej, bo zaledwie 6% Podlasian, odświeżało mieszkanie w związku z rozpoczęciem przez dziecko nauki szkolnej, a 3% w wyniku powrotu do zdrowia po przebytej chorobie.

Jeszcze mniej osób z tego typu pracami miało do czynienia przy okazji zmiany bądź podjęcia pracy zawodowej, rozstania z życiowym partnerem i powrotu z wymarzonych wakacji (po 2%). Na końcu zaś znalazły się takie przyczyny jak: wyjazd dziecka na studia, awans, zostanie babcią lub dziadkiem czy założenie własnej firmy (po 1% odpowiedzi).

Poza tym, jak wynika z badania Kantar TNS dla marki Beckers, 36% Podlasian w ogóle nie przeprowadziła remontu czy nawet nie zmieniła wystroju w swoim mieszkaniu. I tu warto wspomnieć, jak prezentujemy się pod tym względem na tle innych regionów. W nieco gorszej sytuacji jest zachodnia Polska, gdzie remontów w domu nie robiło 37% ankietowanych. Znacznie lepiej natomiast wypadają centralna i południowa część kraju – tu takich prac nie wykonywało odpowiednio 27% i 29% mieszkańców. Natomiast w północnej Polsce prac remontowych nie prowadziło 35% respondentów.

Badanie, o którym mowa, zostało przeprowadzone na reprezentatywnej próbie 1050 osób.

Dorota Mariańska

Dorota Mariańska

dorota.marianska@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas