Podlasie Białystok zostało drużynowym mistrzem Polski

2022.08.28 14:09
W Karpaczu rozegrano kolejną odsłonę PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski. Na najwyższym stopniu podium stanęli lekkoatleci Podlasia Białystok.
Fot: Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl

Podlasie Białystok zdobyło w klasyfikacji klubowej 60 punktów, co pozwoliło wywalczyć ekipie z północno-wschodniej Polski tytuł drużynowych mistrzów kraju. W zespole z naszego miasta najlepiej spisali się Wojciech Nowicki (rzut młotem, wynik 80.75 m), Damian Czykier (bieg na 110 m przez płotki, 13.77 s), Bartosz Dudek (bieg na 400 m przez płotki, 52.30 s), Szymon Mazur (pchnięcie kulą, 18.55 m), Maksymilian Klepacki (bieg na 400 m, 46.49 s), Klaudia Kardasz (pchnięcie kulą, 16.80 m) oraz Piotr Konopko (skok wzwyż, 1.98 m). Wszyscy wymienieni zawodnicy wygrali swoje konkurencje, dzięki czemu dali klubowi komplet punktów. Maksymalną liczbę oczek zapewniła też sztafeta mieszana.

W imprezie wystartowało 5 drużyn. Na 2. miejscu uplasował się AZS AWF Warszawa, a lokata numer 3 przypadła AZS-owi Poznań.