Podlasie na dużym ekranie. Sceny nagrywane są tuż obok Białegostoku

2023.09.13 18:47
Zatopiona wieś na Podlasiu stała się inspiracją dla twórców filmowych. Nad zalewem Siemianówka powstaje film "Tajemnica Łuki".
Podlasie na dużym ekranie. Sceny nagrywane są tuż obok Białegostoku
Fot: Materiały organizatora

Prawdziwa podlaska Atlantyda. Z tym miejscem wiąże się wiele legend i tajemnic. Mowa tu o zatopionej wsi Łuka. Scenarzyści Piotr Doliński i Krzysztof Bałtyk opowiedzą nam historię skarbu ukrytego na dnie Siemianówki.

Sceny nagrywane są tuż obok Białegostoku. Na ekranach zobaczymy plażę Bondary, ratusz w Michałowie, Przewięź nad Jeziorem Białym oraz takie miejscowości jak Zambrów i Narewka.

Prawdziwa historia wsi

Zalew Siemianowski powstał w latach 1977-1990 w wyniku spiętrzania się wody zaporą ziemną zbudowaną w przewężeniu doliny Narwi. Doszło wówczas do zalania kilku pobliskich wsi, w tym właśnie wsi Łuka. Na szczęście, wszystkie poszkodowane miejsca zostały wcześniej wyludnione.

Fabuła filmu:

Kryminał fabularny “Tajemnica Łuki” to historia zatopionego w siemianowskich wodach skarbu, którego wciąż szukają lokalni mieszkańcy i turyści. Akcja filmu toczy się na polu kempingowym. Znajdziemy tu piękne otoczenie natury, próby robienia biznesu, szemrane interesy i lokalne piękności. Nad bohaterami wisi tajemnica śmierci.

Oczywiście żaden film nie może powstać bez wątku miłosnego. To uczucie mieć może jednak różne oblicza. Miłość do lokalności, do drugiego człowieka, do przyrody oraz do władzy i pieniędzy. Czyny bohaterów, choć tak różne, motywowane będą tym samym uczuciem miłości.

- Akcja jest wielowątkowa, fabuła bardzo dynamiczna i każda scena ma znaczenie. Każdy podejrzewa kogoś innego i widz zostanie wyprowadzony na manowce - informuje Krzysztof Bałtyk, autor scenariusza oraz producent "Tajemnicy Łuki".

Obsada:

Do współpracy przy produkcji tego filmu zaproszono znanych aktorów takich jak: Tomasza Dedka, Piotra Zelta, Radosława Pazurę i Dorotę Chotecką.

W filmie zagrają również aktorzy Teatru Dramatycznego w Białymstoku oraz Białostockiego Teatru Lalek:

- Marek Tyszkiewicz;
- Patryk Ołdziejewski;
- Krzysztof Ławniczak;
- Ryszard Doliński;
- Michał Jarmoszuk;
- Zbigniew Litwińczuk.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

789 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39