"Podlasie na eksport", czyli jak wypromować się na zagranicznych rynkach

2014.12.15 00:00
W poniedziałek (15.12) na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyła się konferencja pt. "Podlasie na eksport". Uczestnicy wraz z profesjonalistami zastanawiali się m.in. w jaki sposób poszukiwać zagranicznych inwestorów i jak podbijać rynki na całym świecie.
"Podlasie na eksport", czyli jak wypromować się na zagranicznych rynkach
Fot: JK
Podlascy przedsiębiorcy chcą inwestować za granicą

Spotkanie zostało podzielone na 4 części. Pierwsza z nich skupiła się na perspektywicznych kierunkach rozwoju eksportu, z naciskiem na podlaskich producentów. Następnie wykładowcy opowiedzieli o innowacyjności Podlasia i szerokich możliwościach rozwoju tego regionu. Omówiony został potencjał inwestycyjny oraz wybrane rynki eksportowe. Uczestnicy mieli także szansę wziąć udział w warsztatach, które prowadzili eksperci handlowi.

- Konferencja została zorganizowana w ramach projektu systemowego, który pochodzi od ministra gospodarki. W ramach tego projektu powstało 16 Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów. Jedno z nich znalazło się w województwie podlaskim. Poruszaliśmy tematy ogólne o przedsiębiorczości. W ten sposób chcemy promować Podlasie pod kątem potencjalnych inwestorów i przedsiębiorców, którzy chcą umiędzynaradawiać swoją działalność poprzez eksport, wyrobów, usług czy produktów – poinformowała współorganizatorka spotkania, Grażyna Porosińska.

W konferencji uczestniczyło ponad 100 osób, które są zainteresowane współpracą z zagranicznymi firmami. Powodzenie projektu sprawiło, że organizatorzy już zapowiadają kolejne spotkania.

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

1539 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39