Podlasie na pomoc Ukrainie. Ruszył kolejny transport

2023.11.12 11:24
Zarząd województwa podlaskiego zorganizował kolejny transport środków medycznych na ogarniętą wojną Ukrainę. Zestawy ratownictwa medycznego, rękawice chirurgiczne oraz koce ratownicze – takie między innymi środki pierwszej pomocy załadowane w piątek (10 listopada) trafią prosto z Podlasia do Obwodu Równieńskiego.
Podlasie na pomoc Ukrainie. Ruszył kolejny transport
Fot: Podlaskie.eu

Na Ukrainę przetransportowane zostaną dwa zestawy ratownictwa medycznego, w których skład wchodzą m.in.: pulsoksymetr, butla tlenowa, opatrunki indywidualne i wodoodporne, kompresy gazowe oraz bandaże elastyczne. Dostarczone zostaną także: deska ortopedyczna, szyny typu Kramera, zestaw do drenażu oraz porodu.

– Jest to kolejny etap pomocy samorządu województwa w związku z wojną w Ukrainie. Nasi partnerzy zgłaszają dalsze potrzeby i jesteśmy przekonani, że na tym etapie nie jest to na pewno koniec naszego wsparcia i będziemy udzielali go dalej­– mówił Dominik Maślach, dyrektor Departamentu Zdrowia urzędu marszałkowskiego w Białymstoku.

To nie pierwsza taka pomoc

To już kolejna transza pomocy humanitarnej na potrzeby Obwodu Rówieńskiego. Pierwszy transport środków pierwszej pomocy sfinansowany z budżetu województwa podlaskiego wyjechał w marcu ub. r.

Obwód Rówieński położony jest w zachodniej Ukrainie, wzdłuż północno-zachodniej granicy Białorusi. Jest szczególnie narażony na ataki rosyjskie. 3 miesiące temu (10 sierpnia) siły rosyjskie uderzyły tam zmasowanym atakiem dronów. Zniszczył on m.in. skład ropy. Z kolei blisko dwa miesiące temu (21 września) na Równe spadły rosyjskie pociski. Uderzyły w infrastrukturę energetyczną i cywilną.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1483 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39