Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa rozpoczęła nadawanie

2014.01.13 00:00
W poniedziałek (13.01) oficjalnie zainaugurowała działalność Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa. Strona internetowa PATI oraz jej kanał filmowy są już dostępne w sieci, a internauci mogą obejrzeć pierwsze studenckie filmowe produkcje.
Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa rozpoczęła nadawanie
Fot: MC
Podczas oficjalnej inauguracji został wyświetlony film stworzony przez PATI

- Przede wszystkim jest to miejsce, w którym studenci będą mogli zdobyć dziennikarskie doświadczenie oraz samodzielnie pokazać, co interesującego dzieje się na uczelniach - o misji projektu opowiada rzeczniczka uczelni, Katarzyna Dziedzik.

Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa powstała dzięki pieniądzom pozyskanym z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego województwa podlaskiego. Jest to projekt Parlamentu Studentów Uniwersytetu w Białymstoku, który zdobył najwięcej, bo blisko 5 tys. głosów. Na stworzenie telewizji studenci dostali 30 tys. zł., za które zakupiono niezbędny sprzęt do filmowania, w tym m.in. 3 kamery na statywach, komputer stacjonarny, aparat fotograficzny czy oprogramowanie do montażu.
- Uważam, że PATI to najlepiej wydane pieniądze. Nie ma lepszej formy promocji akademickości naszego regionu - dodaje Leonard Etel, rektor UwB.

Redakcję tworzy kilkudziesięciu studentów - głównie z UwB, ale również z Politechniki Białostockiej oraz kilku uczelni niepublicznych. To przede wszystkim oni będą twórcami materiałów filmowych publikowanych przez internetową telewizję.
- To nie jest telewizja białostocka, ale podlaska. Projekt aktywnie wspierali i wspierają studenci z Łomży czy Suwałk - mówi Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego.

PATI póki co nie generuje żadnych kosztów. Studenci z nią współpracujący robią to nieodpłatnie. Pierwsze stworzone przez nich materiały można obejrzeć na stronie internetowej projektu: Materiały studentów będzie można znaleźć na stronie internetowej projektu: www.pati.uwb.edu.pl.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

961 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39