Podlaska firma w nowej siedzibie. Lepsze warunki, nowe maszyny, więcej zamówień

2016.09.05 15:26
Pracownicy łapskiego Promotechu zyskali dużo lepsze warunki pracy, a firma – nową halę produkcyjną i biurowiec. Właśnie zakończyła się przeprowadzka do nowej siedziby przy ul. Piotrowskiego.
Podlaska firma w nowej siedzibie. Lepsze warunki, nowe maszyny, więcej zamówień
Fot: materiały prasowe

Promotech z Łap przeprowadził się do nowej siedziby przy ul. Piotrowskiego.

- Pierwotnie zakładaliśmy rozbudowę i modernizację poprzedniej siedziby, jednak biorąc pod uwagę ekonomikę przedsięwzięcia, zdecydowaliśmy się na kupno nowej, blisko 1,5-hektarowej działki i budowę nowej siedziby od podstaw – mówi Zbigniew Gołąbiewski, jeden z właścicieli firmy. – Poza tym tamta działka była własnością gminy, a ta jest nasza - dodaje.

W zakładzie wszystkie maszyny są już zainstalowane, a produkcja ruszyła terminowo od września. Przedsiębiorstwo zyskało przestronną, wysoką halę, nowoczesną malarnię proszkową, ale także wyposażone pomieszczenia socjalne i biurowe – stołówkę, kuchnię, salę konferencyjną i sanitariaty.

Nowa hala, choć nieznacznie większa od poprzedniej, jest bardziej ergonomiczna, co z kolei umożliwia inwestycje w park maszynowy. Właściciele spółki już podjęli decyzję o zakupie czterech maszyn za blisko 2 mln zł.

- Kupujemy frezarkę, prasę krawędziową, wyposażenie do malarni, kończymy też leasing innej dużej maszyny – wymienia Karol Zadykowicz, prezes Promotechu KM.

Nowa hala produkcyjna i biurowiec powstały kosztem ponad 8 mln zł. Właściciele firmy nie wykluczają również, że w niedalekiej przyszłości dobudowana zostanie kolejna hala produkcyjna.

Promotech KM zajmuje się obróbką metali, usługami związanymi z wytworzeniem zarówno mało-, jak i wielkoseryjnych elementów oraz kompletnych wyrobów, a także produkcją małej i średniej wielkości konstrukcji metalowych dla klientów z Polski, Europy Zachodniej i Skandynawii. W pierwszym półroczu 2016 spółka osiągnęła przychody na poziomie 5,8 mln zł, co w porównaniu do ubiegłego roku stanowi wzrost sprzedaży o 14,7%.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

821 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39