Podlaska firma wymieni okna w Pałacu Kultury i Nauki

2016.09.07 09:36
Suwalska firma CDM wymieni okna w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jest to pierwszy remont budynku od początku jego istnienia.
Podlaska firma wymieni okna w Pałacu Kultury i Nauki
Fot: pixabay.com

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, istniejący od 1955 r., zostanie poddany pierwszemu remontowi. Przedsięwzięcie jest ogromne i kosztowne. Przetarg na wymianę i renowację okien wygrała podlaska firma CDM z siedzibą w Suwałkach.

- Pierwszym i najważniejszym elementem jest zaprojektowanie prototypu okna jeszcze w tym roku - mówi Jarosław Olszyński, wiceprezes CDM. - Chodzi o odwzorowanie oryginalnych w taki sposób, aby spełniały nowoczesne warunki termoizolacyjne.

Co najważniejsze, zadaniem firmy będzie nie tylko wymiana okien, ale także ich renowacja. Spośród 900, około 200 ma być poddanych właśnie odrestaurowaniu. CDM ma w tym duże doświadczenie. Ostatnio firma realizowała projekt w zabytkowej kamienicy w Berlinie, gdzie konserwator nie pozwolił na wymianę okien, a jedynie na ich renowację. W Białymstoku efekty pracy firmy można oglądać w niedawno odrestaurowanym Pałacyku Beckera niedaleko Alfa Centrum.

- Prace potrwają około 6 lat, z uwagi na to, że w Pałacu Kultury i Nauki pracuje wiele osób, które nie mogą być pozbawione zajęcia na czas remontu – dodaje Jarosław Olszyński.

Działania będą prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. Całkowity koszt wyniesie około 13 mln zł.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1759 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39