Podlaską policję czeka kadrowa rewolucja. Zmiany na najważniejszych stanowiskach

2023.12.14 07:58
Wraz z początkiem nowego roku na emeryturę przejdą komendant podlaskiej policji - Robert Szewc i jego pierwszy zastępca – Jacek Kumpiałowski. Nie wiadomo jednak, kto ich zastąpi.
Podlaską policję czeka kadrowa rewolucja. Zmiany na najważniejszych stanowiskach
Fot: Podlaska Policja

Nadinspektor Robert Szewc pełni funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku od 15 maja 2020 roku. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, a swoją policyjną karierę rozpoczął w 1996 roku w Zamościu. Pełnił służbę we wszystkich pionach policji.

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku - inspektor Jacek Kumpiałowski pełni swoją funkcję od od 5 września 2017 roku. Edukację pobierał w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku. Służbę w Policji rozpoczął w 1993 roku. Inspektor Kumpiałowski od samego początku swojej kariery związany jest z pionem prewencji.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego, zarówno komendant, jak i jego pierwszy zastępca przejdą na emeryturę. Decyzję w sprawie tego, kto wówczas obejmie kierownictwo nad podlaskim garnizonem podejmie nowy Komendant Główny Policji. Nie wiadomo jednak jeszcze kto nim zostanie, ponieważ obecny komendant główny - generał Jarosław Szymczyk, zrezygnował ze swojego stanowiska.

Do końca roku obowiązki komendanta wojewódzkiego pełni pierwszy zastępca inspektor Jacek Kumpiałowski.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

613 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39