Podlaski Konkurs Gitarowy. Na laureatów czekają nagrody

2018.05.21 10:07
To będzie I Podlaski Konkurs Gitarowy "Gitarowe Podlasie" w Białymstoku. Odbędzie się on w sobotę (26.05) w Zespole Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego.
Podlaski Konkurs Gitarowy. Na laureatów czekają nagrody
Fot: pixabay.com

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów państwowych i prywatnych szkół muzycznych I i II stopnia z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

- W północno-wschodnim regionie Polski jest niewiele konkurów gitarowych. Celem naszego jest wzmocnienie i rozpowszechnianie pozycji białostockiego ośrodka gitarowego oraz uzupełnienie i wzbogacenie mapy kulturalnej regionu. Konkurs jest też znakomitą okazją do konfrontacji artystycznych uczniów szkół muzycznych. Chcemy dać możliwość młodym adeptom gitary zaprezentowania swoich umiejętności, które osiągnęli podczas nauki gry na gitarze w szkole muzycznej. Natomiast dla szerszego grona odbiorców, I Podlaski Konkurs Gitarowy jest świetną okazją do poznania gitary klasycznej z tej mniej popularnej, ale niezwykle pięknej strony. W naszym zamierzeniu jest, by konkurs odbywał się cyklicznie - mówi Maria Grądman, współorganizator Konkursu.

Uczestnicy wystąpią w 4 grupach wiekowych i będą wykonywać program dowolny z zakresu literatury gitarowej. Piątą grupę będą stanowić zespoły gitarowe bądź z towarzyszeniem gitary.

Młodych muzyków oceni jury, w skład którego wchodzą wybitni gitarzyści i pedagodzy - Anna Pietrzak, Ryszard Bałauszko i Dariusz Michałowski. Na laureatów czekają nagrody.

Przesłuchania konkursowe są otwarte dla publiczności i będą odbywać się od godz. 9.00 w sali kameralnej Zespołu Szkół Muzycznych. Ogłoszenie wyników nastąpi o godz. 17.30, a poprzedzi je występ gitarzystki Anny Pietrzak.

Organizatorami są: Zespół Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego i Białostockie Stowarzyszenie Artystyczne "Pro Musica".

Szczegóły: I Podlaski Konkurs Gitarowy w Białymstoku

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1193 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39