Podlaski Urząd Wojewódzki wznawia obsługę interesantów

2020.05.24 11:23
Od poniedziałku (25.05) Podlaski Urząd Wojewódzki znów otworzy swe drzwi dla interesantów. Oczywiście, podczas pobytu w placówce, trzeba będzie się stosować do obowiązujących reżimów sanitarnych.
Podlaski Urząd Wojewódzki wznawia obsługę interesantów
Fot: Dorota Mariańska

Wraz z początkiem przyszłego tygodnia Podlaski Urząd Wojewódzki wznowi obsługę interesantów, aczkolwiek - ze względu na stan epidemii - przyjmowanie klientów odbywać się będzie po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym wyznaczeniu daty i godziny przyjęcia. I tak np. dla spraw związanych z paszportami numery kontaktowe to 85 742 65 91 (Białystok), 86 216 37 04 (Łomża) oraz 87 566 41 18 (Suwałki), zaś w przypadku nabycia obywatelstwa polskiego i potwierdzenia posiadania lub utraty obywatelstwa polskiego należy skorzystać z tel. 85 743 92 22. Pełna lista numerów kontaktowych znajduje się na stronie internetowej urzędu.

- Jednocześnie zachęcamy klientów PUW do załatwiania spraw bez konieczności osobistej wizyty w urzędzie, korzystając z możliwości innych środków komunikacji, takich jak: telefon, email, ePUAP, poczta tradycyjna. Zachęcamy także do korzystania z portalu www.epuap.gov.pl, jak również do korzystania przy załatwianiu spraw z profilu zaufanego, który można potwierdzić bez wychodzenia z domu na przykład za pośrednictwem banku lub zakładając tymczasowy profil. Szczegóły dostępne są na stronie www.pz.gov.pl - czytamy w komunikacie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Klienci udający się do placówki powinni skorzystać z wejścia przy tzw. łączniku (ul. Mickiewicza 3). W trakcie wizyty należy oczywiście mieć zakryte usta i nos, a po przekroczeniu progu budynku konieczna jest dezynfekcja rąk. Trzeba też pamiętać o dystansie społecznym, czyli odstępie 2 m od innej osoby.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

882 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39