Podlaski zespół nie zawiódł. Walka o play-offy trwa

2023.02.11 09:41
W 24. kolejce siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki zagrał na wyjeździe z Czarnymi Radom. Pojedynek ten trwał tylko 3 sety, gdyż Biało-Niebiescy w piątkowy (10.02) wieczór byli poza zasięgiem gospodarzy.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki ewidentnie nabrał wiatru w żagle. Nie tak dawno podlaska drużyna wygrała 3:0 z ekipą Volley Club Barkom Lwów oraz GKS-em Katowice, następnie Biało-Niebiescy minimalnie polegli z klubem Cuprum Lubin (2:3), po czym zespół prowadzony przez Dominika Kwapisiewicza ponownie wrócił na zwycięską ścieżkę. Przed kilkoma dniami Ślepsk w świetnym stylu rozbił 3:0 Skrę Bełchatów, a w piątek suwalczanom nie sprostali gracze Czarnych Radom.

Wyjazdowa potyczka była dla Biało-Niebieskich wymagająca tylko w pierwszym secie, który to zakończył się triumfem Ślepska na przewagi 27:25. Później mecz był już dosyć jednostronnym widowiskiem, o czym świadczą zwycięstwa suwalczan do 19 i 16, w efekcie czego w całym starciu padł rezultat 3:0.

- Radom ma oczywiście bardzo dobry zespół. Posiada zawodników, którzy grali na najwyższych poziomach jak Lemański i Schulz. Świetnie potrafią grać także Rusin, Firszt czy Tammemaa. My w pierwszym secie za bardzo na nich nie naciskaliśmy, dodatkowo robiliśmy trochę błędów na serwisie. Oni swoje przyjmowali, dobrze kończyli, ale w końcówce seta wykorzystaliśmy wszystkie swoje możliwości i wygraliśmy tę partię. Drugi i trzeci set to była nasza dominacja. Od zagrywki, po blok i obronę. Wszystko co trzeba to zrobiliśmy - powiedział po wygranym starciu Cezary Sapiński, środkowy suwalczan.

MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Matias Sanchez, rozgrywający Ślepska Malow Suwałki.

Przypomnijmy, że awans do fazy play-off wywalczy 8 najlepszych drużyn po zasadniczej części rozgrywek. Biało-Niebieskim pozostało do stoczenia jeszcze 6 pojedynków.